אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג: ירידה חדה של 53% ברווח הנקי צילום: בלומברג

סמסונג: ירידה חדה של 53% ברווח הנקי

ענקית הטכנולוגיה הזהירה בדוחות שפרסמה מפני חוסר הוודאות המתגבר שעלול לפגוע בביצועים שלה, בשל מחלוקת הסחר המסלימה בין דרום קוריאה ויפן; לפי הערכות האנליסטים, ביצועי החברה צפויים להשתפר במחצית השנייה של השנה

31.07.2019, 10:11 | שירות כלכליסט

סמסונג דיווחה היום (ד') על ירידה של 53% ברווח הנקי ברבעון השני, ל-5.2 טריליו וון (4.4 מיליארד דולר). לפי הודעת החברה, הרווח התפעולי נפל בשלושת החודשים בין אפריל ליוני ב-56%, ל-6.6 טריליון וון (5.6 מיליארד דולר). כמו כן, ענקית הטכנולוגיה הזהירה מפני חוסר הוודאות המתגבר בשל מחלוקת הסחר המסלימה בין דרום קוריאה ויפן, שעלולה לפגוע בביצועים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא סמסונג העולמית, צ נשיא סמסונג העולמית, צ'וי גי סונג | צילום: בלומברג נשיא סמסונג העולמית, צ

חברות הטכנולוגיה הדרום קוריאניות מתמודדות עם הגבלות מסחר שהטילה יפן על משלוחים של רכיבים בתעשיית ההייטק למדינה, והחשש הוא שהמחלוקת תשבש את הייצור של שבבים ומסכים. סמסונג היא היצרנית הגדולה בעולם של שבבי זיכרון ומכשירי סמארטפון.

"במחצית השנייה של השנה הביקוש צפוי לעלות, אף שהחברה זיהתה חולשה בתעשייה כולה בשל התגברות חוסר הוודאות החיצוני", נמסר בהצהרה שפרסמה סמסונג.

מהדוחות עולה עוד כי הרווח התפעולי בחטיבת המוליכים למחצה, שמייצגת מעל למחצית מהכנסות החברה, צנחו ברבעון ב-70%, ל-3.4 טריליון וון, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, ההחלטה של יצרניות השבבים הגדולות, ביניהן מיקרון ו-SK Hyni, לצמצם בהשקעות ובתפוקה, עשויה להוביל לפי הערכות האנליסטים להתאוששות בשוק.

האנליסטים מעריכים עוד כי הביצועים הפיננסיים של סמסונג ישתפרו ברבעון הרביעי של השנה, אף שההאטה בכלכלה העולמית, מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין והגבלות המסחר שהטילה ארה"ב על וואווי מוגדרים כגורמי סיכון שעלולים לפגוע בהתאוששות הזו.

הרווח התפעולי בחטיבת המכשירים הניידים נפל ב-41.6% לעומת הרבעון השני של השנה שעברה, ל-1.56 טריליון וון, על רקע האטה במכירות מכשירי הסמארטפון. עם זאת, החברה הרוויחה מהירידה במכירות הסמארטפונים של וואווי בטווחי המחירים הנמוכים עד בינוניים. סמסונג דיווחה גם על יציבות במכירות הציוד לרשתות הדור החמישי - וגם במקרה הזה החברה הרוויחה מהקשיים של וואווי בשל הסנקציות האמריקאיות.

בחברה מקווים להעלות מחדש את מכירות הסמארטפונים במחצית השנייה של השנה הודות להשקת דגם חדש, גלקסי נוט 10, כבר באוגוסט; בספטמבר תשיק החברה את הטלפון המתקפל הראשון שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות