אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם הפנים לאילת: מפעילת הקורקינט שנסוגה מתל אביב תשתף פעולה עם מלונות פתאל צילום: עמית שעל

עם הפנים לאילת: מפעילת הקורקינט שנסוגה מתל אביב תשתף פעולה עם מלונות פתאל

במסגרת ההסכם צפויה LEO להציב קורקינטים בעשרה מלונות של החברה באילת בעלות של ארבעה שקלים להשכרה וחצי שקל לדקת שימוש. LEO תהפוך לחברה הראשונה שמפעילה קורקינטים שיתופיים באילת

31.07.2019, 11:06 | תומר הדר

מה שלא הולך בתל אביב ילך באילת? ל"כלכליסט" נודע ש-LEO, מפעילת הקורקינט שנסוגה מתל אביב לפני מספר ימים צפויה להודיע על שיתוף פעולה עם רשת מלונות פתאל באילת. כפי שנחשף לפני מספר ימים בכלכליסט לקראת כניסת תקנות הקורקינט בתל אביב מחר (ה') הודיעה החברה כי היא אוספת את הקורקינטים שלה מרחבי העיר עד להודעה חדשה.

תקנות הקורקינט בתל אביב כוללות שורה של הוראות ואיסורים המוטלים על מפעילי הקורקינט השיתופי ברובע 3 ("הצפון הישן") כגון איסורי הפעלת אזעקות ומגבלות כמות. גם על קורקינטים החונים ונוסעים ביתר אזורי העיר מוטלות מגבלות, למשל איסור על חניה לצד מוסדות חינוך.  

הקורקינטים של leo  בדרך לאילת, צילום: תומר הדר הקורקינטים של leo בדרך לאילת | צילום: תומר הדר הקורקינטים של leo  בדרך לאילת, צילום: תומר הדר

במסגרת ההסכם צפויה LEO לפרוש קורקינטים בעשרה מלונות של פתאל באילת בעלות של ארבעה שקלים להשכרה ו-0.5 שקלים לדקת שימוש. בכך הופכת LEO לראשונה שמפעילה קורקינטים שיתופיים באילת - עוד לפני TAKE שאמורה להיכנס למיזם השכרת קורקינט שיתופי באילת בחודש הבא.

לדברי אלדד ברקוביץ', מנכ"ל LEO: "אנחנו שמחים לקחת חלק בפרויקט ולהיות החברה הראשונה המוצבת בעיר אילת. אנחנו בטוחים ששיתוף הפעולה עם רשת מלונות פתאל, שמלונותיה פרוסים בכל רחבי הארץ, יניבו לצרכנים המקומיים ולתיירים אפשרות יעילה וקלה להתניידות בעיר. הרצון להעניק לצרכנים את הפתרון הטוב ביותר מסב לנו גאווה. שיתוף הפעולה עם רשת המלונות הינו עוד שלב בדרך להבנה כי תחבורה שיתופית מסייעת לאיכות הסביבה, להפחתת זיהום האוויר ומספר הרכבים בכביש, כמו גם מעניקה פתרון נוח להתניידות. אנחנו שמחים להיות חלק מהמהפכה המתרחשת בעולם".

יודגש כי בניגוד לתל אביב, בה נקטה העיר בקו נוקשה נגד מפעילי הקורקינט השיתופי, באילת טרם נחקקו תקנות המסדירות את פעילותם של המפעילים, וזאת למרות שאילת נחשבת לעיר אידיאלית עבור מפעילי הקורקינט השיתופי, לנוכח העובדה שהמרחקים בה קצרים ולעתים ההליכה אינה פשוטה לנוכח החום.

בתוך כך, ורגע לפני כניסת תקנות הקורקינט החדשות לתוקף מחר, הודיעה מפעילת הקורקינטים LIME כי לא תאפשר יותר הפעלה של אזעקות בקורקינטים שלה בין השעה 11 בלילה לשעה שבע בבוקר. בפועל, תקנות הקורקינט שיכנסו לתוקף מחר אוסרות על הפעלת אזעקות בשעות אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות