אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגיד בנק ישראל מנסה לצנן את התחזקות השקל: "הריבית לא תעלה במשך זמן ממושך" צילום: אלכס קולומויסקי

נגיד בנק ישראל מנסה לצנן את התחזקות השקל: "הריבית לא תעלה במשך זמן ממושך"

אמיר ירון התייחס לירידה החדה בדולר וביורו ואמר כי הסביבה הכלכלית השתנתה מאז החלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל ב-8 ביולי

31.07.2019, 14:12 | אדריאן פילוט

נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, התייחס להתחזקות השקל והדגיש כי "ריבית בנק ישראל לא תעלה במשך זמן ממושך". ירון מסר כי "במועד החלטת הריבית האחרונה ב-8 ליולי הוועדה העריכה, על פי האינפורמציה שהייתה לנו אז, שיתכן שיווצרו התנאים להעלאת ריבית באחת ההחלטות הבאות".  

קראו עוד בכלכליסט

"עם זאת", אמר ירון, "הדגשנו שלאור אי הוודאות המשמעותית הקיימת לגבי מספר פרמטרים עיקריים, לא מן הנמנע שיהיה צורך להמשיך לקיים מדיניות מוניטרית מרחיבה למשך זמן יותר ממושך", מסר הנגיד.

אמיר ירון, צילום: רויטרס אמיר ירון | צילום: רויטרס אמיר ירון, צילום: רויטרס

ירון מוסיף כי כ"מאז החלטת הריבית, חלה הפתעה חדה בסביבת האינפלציה, כאשר מדד יוני ירד ב-0.6%. כמו כן, גברו ההערכות שהבנקים המרכזיים העיקריים יחזרו לנקוט צעדי הרחבה, ובפרט צעדים משמעותיים של הפדרל ריזרב - לכך הייתה השפעה משמעותית על מערך שערי החליפין, מה שצפוי להשפיע גם על תוואי האינפלציה.

לאור התפתחויות אלו, אני מעריך שלמשך זמן ממושך לא תהיה החלטה להעלות את הריבית". סיכם ירון ושחתם ואמר כי "אם יהיה צורך עומדים לרשותנו כלים נוספים".

כוונת הנגיד היא לכלי התערבות בשוק המט"ח על רקע הצניחה החדה והמטאורית של שני המטבעות העיקריים אל מול השקל: היורו והדולר.

כככל, השקל התחזק מול סל המטבעות ביותר מ-8% מאז תחילת השנה והשער מול הסל הגיע לשפל של כל הזמנים. עם זאת, בשלב זה לא נרשמה התערבות של בנק ישראל בשוק המט"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
שלושת הגאונים
יש בור תקציבי יש שקל חזק ויש דיור יקר ועוד. שלושת הגאונים ביבי, כחלון והנגיד שלא ניהל אפילו מכולת מתחבאים בחורים שלהם. מסתבר שלפיד לעומתם היה גאון. האיש קיבל בור תקציבי והצליח תוך שנה לכסות 50% ממנו. כחול לבן תצאו מהחורים ותתחילו לצאת נגד שלישיית הליצנים . שקל חזק הוא לא טוב .כך מחסלים יצוא ותעשיה.
כלכלן  |  31.07.19
לכל התגובות