אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיחה את אפל: אלפבית יושבת על קופת המזומנים הגדולה ביותר צילום: בלומברג

FT

הדיחה את אפל: אלפבית יושבת על קופת המזומנים הגדולה ביותר

לאחר עשור שבו החזיקה אפל בסכום המזומנים הגדול ביותר, בתום הרבעון השני נרשמו בקופתה 102 מיליארד דולר - מול 117 מיליארד דולר מזומנים ושווי מזומנים בקופת אלפבית; הר המזומנים שעליו יושבת אלפבית צמח למרות שהרחיבה את סכומי ההשקעות שלה בחברה, מ-13 מיליארד דולר ב-2017 ל-25 מיליארד דולר ב-2018

31.07.2019, 20:42 | ריצ'רד ווטרס, פייננשל טיימס

מלכת מזומנים חדשה טיפסה לפסגת עולם התאגידים האמריקאי: לאחר עשור שבו החזיקה אפל בתואר החברה עם רזרבת המזומנים הגדולה ביותר, הכתר עבר לאלפבית, החברה האם של גוגל.

הר המזומנים והשווה מזומנים שנרשם בקופתה של ענקית האייפונים בתום הרבעון השני על 102 מיליארד דולר, לאחר ירידה עקבית ומתונה שנרשמה בסעיף זה מאז רמת השיא של 163 מיליארד דולר שהציגה אפל בסוף 2017.

קראו עוד בכלכליסט

אלפבית נעה בכיוון ההפוך, כלפי מעלה, ובקופתה נרשמו בסוף הרבעון השני מזומנים ושווה מזומנים של 117 מיליארד דולר – עלייה של 20 מיליארד דולר בתקופת הנסיגה האמורה בקופת אפל.

    , צילום: רויטרס צילום: רויטרס     , צילום: רויטרס

אפל פועלת במודע בשנים האחרונות לצמצום רמת המזומנים והפנייתם להחזר לבעלי המניות ולרכישות בהיקפים לא גדולים, כאשר ברקע הלחץ שהפעיל על החברה המשקיע האקטיביסט קארל איקן – שבשש השנים האחרונות קורא לחברה לפעול לטובת בעלי המניות.

הקופה המתרחבת של אלפבית אינה משקפת צמצום בהוצאות, ולמעשה אלפבית רק מרחיבה את ההשקעות שלה: סכום ההשקעות של החברה בשנה שעברה עמד על 25 מיליארד דולר, לעומת 13 מיליארד דולר ב-2017. חלק גדול מהסכום הוזרם לנדל"ן, ובאופן ספציפי למרכזים שבונה אלפבית במסגרת ההתרחבות שלה, בעיקר במרכזי התמיכה בתחום הענן.

סמנכ"לית הכספים של אלפבית רות פורת (Ruth Porat) ציינה בהקשר זה שבנטרול בנטרול ההוצאות הגדולות על הנדל"ן, 70% מסכום ההשקעות השנתי מופנה לשרתים ולציוד קשור. בתגובה לדבריה אמר אנליסט סאן-טראסט יוסף סקוואלי (Youssef Squali), שתשתיות הבינה המלאכותית שגוגל מפתחת מחייבות כוחות מחשוב בסדרי גודל עצומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות