אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: ״כרגיל, יו״ר הפד איכזב אותנו״ צילום: גטי אימג'ס

טראמפ: ״כרגיל, יו״ר הפד איכזב אותנו״

למרות שיו"ר הפד יישר קו עם קריאותיו של נשיא ארה"ב והוריד את הריבית לראשונה זה 10 שנים, מתח עליו נשיא ארה"ב ביקורת. טראמפ התייחס בעיקר לדבריו של פאוול במסיבת העיתונאים בערב, שלפיהם הוא לא רואה בהורדת הריבית פתיחת מהלך של הורדות ריבית: "השוק ציפה למהלך ארוך ואגרסיבי של הורדות ריבית"

01.08.2019, 00:00 | שירות כלכליסט

גם ביום שבו יו"ר הפד ג'רום פאוול "מיישר קו" עם נשיא ארה"ב ומוריד את הריבית דונלד טראמפ מתקשה לשמור על איפוק ומותח עליו ביקורת.

קראו עוד בכלכליסט

"מה שהשוק רצה לשמוע מפאוול ומהפדרל ריזרב היה שזוהי תחילתו של מהלך הורדות ריבית ארוך ואגרסיבי שידביק את הקצב של סין, האיחוד האירופי ומדינות אחרות ברחבי העולם"", צייץ טראמפ.

פאוול, במסיבת העיתונאים הערב. טען שלא הושפע מלחצים פוליטיים, צילום: איי אף פי פאוול, במסיבת העיתונאים הערב. טען שלא הושפע מלחצים פוליטיים | צילום: איי אף פי פאוול, במסיבת העיתונאים הערב. טען שלא הושפע מלחצים פוליטיים, צילום: איי אף פי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "השוק ציפה לשמוע שזו תחילת מהלך של הורדות ריבית ארוך ואגרסיבי", צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "השוק ציפה לשמוע שזו תחילת מהלך של הורדות ריבית ארוך ואגרסיבי" | צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "השוק ציפה לשמוע שזו תחילת מהלך של הורדות ריבית ארוך ואגרסיבי", צילום: שאטרסטוק

"כמו תמיד", המשיך הנשיא האמריקאי, "פאוול איכזב אותנו, אבל לפחות הוא מסיים את הצמצום הכמותי, שלא היה צריך להתחיל בו מלכתחילה - אין אינפלציה. אנחנו מנצחים בכל מקרה, אבל אני בטח לא מקבל עזרה רבה מהפדרל ריזרב!".

טראמפ כיוון בדבריו בעיקר למסיבת העיתונאים שקיים יו"ר הפד פאוול לאחר ההודעה על הפחתת הריבית ב-0.25% ושבה אמר כי "הוא לא רואה בהורדת הריבית פתיחת מהלך של הורדות ריבית".

פאוול דחה את הטענה שריבית נמוכה יכולה להגביר את אי היציבות הפיננסית ולהוביל למשבר: "באופן כללי, הסיכונים ליציבות הם נמוכים".

עוד הבהיר שהפד לא לקח בחשבון את עמדת הנשיא או שיקולים פוליטיים אחרים בהחלטה שלו היום וגם לא שיקול של הוכחת העצמאות שלו. "השיקולים המקצועיים קובעים את המדיניות המוניטארית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות