אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט: זאפ תשלם 8 מיליון שקל לווליו בייס על עסקת מכירתה לאייפקס צילום: אריאל בשור, בועז אופנהיים

בית המשפט: זאפ תשלם 8 מיליון שקל לווליו בייס על עסקת מכירתה לאייפקס

השופטת פלינר פסקה שבית ההשקעות זכאי לעמלת תיווך על עסקת המכירה; ווליו בייס טען שהוא איתר את אייפקס עבור העסקה שבה רכשה הקרן את זאפ מקבוצת מוסדיים ב-140 מיליון שקל; בית המשפט דחה תביעה נוספת של ווליו בייס שטענה לנזק ממוני מצד זאפ

01.08.2019, 08:56 | גולן חזני

בית ההשקעות ווליו בייס זכאי לעמלת תיווך בעסקת מכירת זאפ גרופ לקרן אייפקס. שופטת בית המשפט המחוזי מרכז חנה פלינר פסקה אמש (ד') כי זאפ שבבעלות קרן אייפקס ומוטי בן משה תשלם 8.12 מיליון שקל לווליו בייס על העסקה שבה רכשה אייפקס את זאפ מידי קבוצת גופים מוסדיים תמורת 140 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

סכום זה לא כולל הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה וכן הוצאות ששולמו עבור העדים במשפט. בית המשפט דחה תביעה נוספת של ווליו בייס שטענה לנזק ממוני מצד זאפ. ווליו בייס תבעה 12.2 מיליון שקל ונסיונות פשרה בין הצדדים לאורך השנים נכשלו.

זהו ניצחון לויקטור שמריך ועידו נויברגר, בעלי ווליו בייס (יחד עם נתן חץ ודודי ורטהיים) מול זהבית כהן.  

משמאל: ויקטור שמריך ועידו נויברגר, מבעלי ווליו בייס, צילום: אריאל בשור, בועז אופנהיים משמאל: ויקטור שמריך ועידו נויברגר, מבעלי ווליו בייס | צילום: אריאל בשור, בועז אופנהיים משמאל: ויקטור שמריך ועידו נויברגר, מבעלי ווליו בייס, צילום: אריאל בשור, בועז אופנהיים

ב-2013 חתמו על מוסדיים והנהלת החברה על הסכם לאיתור משקיעים, שבו נכתב כי עמלת ההצלחה תנוכה מהסכום המועבר לבעלי המניות.

לאחר ההסכם התגלעה מחלוקת בין החברה ובעלי המניות שלה שהקימו נציגות בעלי מניות. ווליו בייס טענה שהיא זו שאיתרה את אייפקס וכי ההסכם התייחס גם למצב של מכירת המניות ולא רק להשקעה בחברה.

זאפ ואייפקס טענו כי לא התקיימו התנאים לתשלום העמלה וכי הסכם ההתקשרות אינו חל על עסקה שבה בעלי המניות מכרו את מניותיהם לאייפקס מבלי שלחברה יש מעורבות בהסכם.

עו״ד איל רוזובסקי, בא כוחה של זאפ, אמר בתגובה: "זאפ חולקת על הפרשנות המשפטית שנתן בית המשפט המחוזי לתנאי ההסכם, ובכוונתה לערער על פסק הדין לבית המשפט העליון. זאפ טענה שיש לפרש מונחים בהסכם (כגון ערבות) על פי המובן הרגיל והמקובל של מונחים אלה. לצערה של זאפ בית המשפט סבר אחרת ועל כך היא מתכוונת לערער".

עורכי הדין ישראל שלו וטל טיטמן שייצגו את ווליו בייס מסרו כי הם "מברכים על פסק דינו הנחרץ של בית המשפט אשר קיבל את מלוא טענות ווליו בייס. מקביעות בית המשפט עולה באופן ברור כי זאפ והעומדים בראשה העלו טענות סרק בכדי להתחמק מתשלום העמלה. על העלאת חלק מהטענות אף מתח בית המשפט ביקורת ולא בכדי השית בנוסף הוצאות משפט במאות אלפי שקלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות