אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתיווך ההסתדרות: עובדי המעבדות הרפואיות ישובו לעבודה סדירה צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות

בתיווך ההסתדרות: עובדי המעבדות הרפואיות ישובו לעבודה סדירה

כבר בימים הקרובים הצדדים יתכנסו למו"מ בהשתתפות נציגי ההסתדרות והעובדים ונציגי משרדי האוצר והבריאות, וזאת מתוך מטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת

01.08.2019, 15:54 | בילי פרנקל

בתיווכו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, עובדי המעבדות שהחלו הבוקר (ה') בשביתה ארצית, ישהו את צעדיהם הארגוניים וישובו לעבודה סדירה. כבר בימים הקרובים הצדדים יתכנסו למו"מ בהשתתפות נציגי ההסתדרות והעובדים ונציגי משרדי האוצר והבריאות, וזאת מתוך מטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת.

מוקדם יותר הבוקר כ-3,000 עובדי המעבדות הרפואיות והמעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ החלו בשביתה, ועבדו במתכונת שבת בלבד. בשעה 10:00 החלו העבודים באסיפת הסברה והפגנה גדולה בסמוך לבניין אגף המעבדות, בבית החולים שיבא תל-השומר.

העובדים מתלוננים על עומסי עבודה חריגים, הנובעים מקושי לגייס עובדים ולשמרם בתנאי העבודה ובשכר הקיימים, העסקת עובדים באמצעות צורות העסקה העוקפות את ההסכמים הקיבוציים, ובשינויים ארגוניים המתווספים באופן חד-צדדי ומטילים משימות חדשות. בוועד העובדים מציינים שקריסת המעבדות הרפואיות הוכרה גם בדו"ח מבקר המדינה ועל ידי גורמים מקצועיים במערכת הבריאות.

 , צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות  , צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות

כחלק מהשביתה הופסקה פעילותן של כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות ומעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ. לא מתקיימות בדיקות מעבדה גם במרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית (לרבות בדיקות דם, שתן וכד'). השביתה משפיעה אף על עבודת חדרי הניתוח ועל בדיקות למאושפזים בבתי החולים. כמו כן כחלק מהשביתה לא יתקיימו בדיקות רבות הקשורות לבריאות הציבור, לרבות ניטור מחלות וזיהומים במים.

שביתת עובדי המעבדות הרפואיות , צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות שביתת עובדי המעבדות הרפואיות | צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות שביתת עובדי המעבדות הרפואיות , צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות

לא תהיה פגיעה בפעילות המעבדות הקשורה לחדרי המיון, למחלקות טיפול נמרץ, פגים, אונקולוגיה ויחידות הפריון. בנוסף לכך, הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, בראשות אסתר אדמון, מפעילה ועדת חריגים שתדון בבקשות ספציפיות שיתקבלו להחרגת השביתה, ותאשר במקרה הצורך ולאחר הפעלת שיקול דעת מקצועי. בתום יום השביתה הראשון תתקיים הערכת מצב לגבי המשך הצעדים הארגוניים של העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
המעבדות הרפואיות קורסות
אנחנו הדור הצעיר עם תארים מתקדמים במדעי החיים , ואין לנו באמת סיבה להשאר בתחום . עם תנאי עבודה משפילים ומבזים , ברמה שהייתה מבזה גם את עובדת הניקיון בבית חולים , ותנאי שכר שלא עודכנו מאז 1995 לא משאירים לנו סיבה להשאר במקצוע למרות האהבה והמוסריות שלנו למקצוע , לא נוכל לשרוד . אנחנו הדור הצעיר לא מוכן להמשיך במקצוע . הדור הוותיק ימשיך להנות משכר גבוה שעולה לאחר ותק של עשרות שנים ואנחנו נפרוש והמעבדות ישארו ללא עובדים .
אקדמאית  |  01.08.19
1.
עובדי המעבדות
מכיר מקרוב את עובדי המעבדות, מאבק צודק! לא יתכן שאנשים בעלי השכלה גבוהה בתפקידים כ"כ חיוניים עם משכורות כ"כ נמוכות! אין דור צעיר שרוצה להיכנס לתפקידים אלו, המבוגרים נשארים בגלל הפנסיות הותיקות ולצעירים כאמור אין שום סיבה להיכנס. המדינה חייבת להתייחס ברצינות ולא רק כשצועקים! אלו תפקידים חיוניים לחברה, ראוי שיעריכו יותר.
אחד שיודע  |  01.08.19