אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ף בזוס מכר ב-3 ימים מניות אמזון בשווי 1.8 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

ג'ף בזוס מכר ב-3 ימים מניות אמזון בשווי 1.8 מיליארד דולר

לאחר תשלום מסים, הרווח שלו עומד על 1.4 מיליארד דולר. זו אינה הפעם הראשונה שבזוס מוכר כמויות גדולות של מניות בבת אחת, אך נראה כי זו המכירה הגדולה ביותר עד כה

01.08.2019, 12:32 | שירות כלכליסט
ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון, מכר בשלושת הימים האחרונים מניות של ענקית המסחר המקוון בשווי 1.8 מיליארד דולר, כך על פי מסמכים שהגיש אמש לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). לאחר תשלום מסים, הרווח שלו עומד על 1.4 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המסמכים, בזוס – האיש העשיר בעולם – מכר מעט יותר מ-900 אלף מניות של אמזון בין 29 ל-31 ביולי, אז נסחרה מניית החברה סביב 1,900 דולר. בעקבות זאת, שווי ההון שלו עומד כעת על 115 מיליארד דולר, בהתבסס על מחיר הסגירה של המניה ביום רביעי. זו הפעם הראשונה שבזוס מוכר מניות של אמזון מאז אוקטובר 2018.

עוד עולה מהמסמכים כי בזוס העניק לאשתו לשעבר מקנזי 25% ממניות אמזון שהיו בבעלותו, מדובר על 19.7 מיליון מניות, זאת בהתאם להסכם הגירושים שנחתם ביניהם באפריל.

על פי הודעה שפורסמה באותו הזמן, בזוס ימשיך להחזיק ב-75% ממניות אמזון וכן ישמור על זכות

ההצבעה במניות שהעביר לגרושתו. שווי המניות שהועברו למקנזי נאמד בכ-36.8 מיליארד דולר, שהפכו אותה לאישה השלישית העשירה ביותר בעולם. עם זאת, בעוד שמקנזי התחייבה כבר כי תתרום את מרבית הונה לצדקה, בזוס לא פרסם הצהרות דומות.

זו לא הפעם הראשונה שבזוס מוכר כמויות גדולות של מניות בבת אחת, אך נראה כי זו המכירה הגדולה ביותר עד כה, לפחות במונחים של שווי בדולרים. ב-2017 מכר בזוס מניות של אמזון בשווי כולל של 1.7 מיליארד דולר בשתי עסקאות נפרדות – אחת במאי והשנייה בנובמבר של אותה השנה.

בעבר פורסם כי בזוס מתכוון למכור בכל שנה מניות בשווי מיליארד דולר ולהעביר את הרווחים למימון חברת חקר החלל שהקים, בלו אוריג'ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות