אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולן טלקום לא תידרש לשלם 118 מיליון שקל על תדרים שלא בשימוש צילום: אוראל כהן

גולן טלקום לא תידרש לשלם 118 מיליון שקל על תדרים שלא בשימוש

משרד התקשורת אישר לחברת הסלולר לא לשלם על תדרים שהוקצו במקביל למפעילים סלולריים ברשות הפלסטינית; ההקצאה הכפולה גרמה להפרעות בתדרים, כך שגולן לא יכלה להשתמש בהם אבל חויבה בתחילה לשלם עליהם 20 מיליון שקל בשנה

01.08.2019, 14:53 | אביאור אבו
אלקטרה צריכה דיווחה היום (ה') שהיא צפויה לזקוף לזכותה רווח חד פעמי של כ-118 מיליון שקל במסגרת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לאחר שמשרד התקשורת אישר ביטול הקצאת תדרים שאינם בשימוש לחברת הסלולר גולן טלקום. גולן, חברה בת של אלקטרה צריכה, ניהלה בשנתיים האחרונות דיונים עם משרד התקשורת בעקבות הפרעות משמעותיות בתדרי דור 3 שהוקצו לה בשנת 2012.

        

מנכ"ל גולן טלקום גיל שרון, צילום: אוראל כהן מנכ"ל גולן טלקום גיל שרון | צילום: אוראל כהן מנכ"ל גולן טלקום גיל שרון, צילום: אוראל כהן

      

ההפרעות נגרמות מכך שמשרד התקשורת הקצה את התדרים במקביל גם למפעילים סלולריים ברשות הפלסטינית. גולן היא צד בהסכם שיתוף רשתות עם סלקום ו-we4g, מותג הסלולר של אקספון 018, ולכן לאור ההפרעות בתדרים לא נעשה בהם שימוש במהלך השנתיים האחרונות, ולפיכך בוטלה הקצאת התדרים לגולן.

החברה דיווחה כי לביטול ההקצאה לא תהיה השפעה על איכות השירות הניתן ללקוחותיה. בעקבות כך, גולן לא תידרש לשלם אגרות בגין התדרים המסתכמות בכ-20 מיליון שקל בשנה וכך עד לשנת 2031.

גולן טלקום נכנסה כמפעיל סלולרי חמישי בשנת 2012 לאחר שזכתה יחד עם HOT מובייל במכרז התדרים של משרד התקשורת.

בניגוד לחברות המתחרות, גולן לא מרחיבה את תחומי פעילותה מעבר לסלולר. נכון לדו"ח האחרון שפרסמה, לחברה 901 אלף מנויים המציבים אותה עם נתח שוק של כ-9% מסך המנויים בישראל. הכנסותיה של גולן עומדות כבר מספר רבעונים על כ-130 מיליון שקלים לרבעון.

מפעילות הסלולר משלמות כיום למשרד התקשורת כ־350 מיליון שקל בשנה עבור אגרות על התדרים הקיימים שברשותן. לאורך השנים ביקשו החברות הפחתה באגרות, אך בקשותיהן לא אושרו על ידי משרד האוצר.

במסגרת מכרז דור 5 שפירסם משרד התקשורת בחודש האחרון, עלה כי יינתן תמריץ השקעה לחברות על ידי הפחתה שנתית בגובה 28% מכלל אגרות התדרים, הנוכחיים והחדשים, למשך ארבע שנים. ההפחתה תינתן בראשית כל שנה ובתנאי שתעמוד כל חברה ביעדים הנדסיים שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות