אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "נטיל מכסים על מוצרים סיניים ב-300 מיליארד דולר - ב-1 בספטמבר" צילום: איי פי

טראמפ: "נטיל מכסים על מוצרים סיניים ב-300 מיליארד דולר - ב-1 בספטמבר"

הנשיא האמריקאי צייץ: "סין הבטיחה לרכוש מאיתנו מוצרים חקלאיים בהיקף גדול - אבל זה לא קרה". עם זאת לדבריו, "אנו מעוניינים להמשיך בדיאלוג החיובי עם סין על הסכם סחר מקיף"

01.08.2019, 21:00 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאיים להוציא לפועל את תוכניתו להטיל מכסים נוספים על מוצרים סיניים בהיקף של 300 מיליארד דולר - החל ב-1 בספטמבר. בעקבות האיום, ששוגר בטוויטר, עברו הבורסות בוול סטריט לירידות.

הנשיא האמריקאי צייץ בטוויטר כי "נציגי ארה"ב חזרו מהשיחות בסין, שם ניהלו שיחות קונסטרוקטיביות בנושא הסכם הסחר. לפני שלושה חודשים חשבנו שיש לנו הסכם עם סין, אבל לצערי, סין החליטה לדון מחדש בהסכם לפני חתימתו.

"באחרונה, סין הסכימה לרכוש מוצרים חקלאיים מארה"ב בהיקפים גדולים, אבל לא עשתה זאת. בנוסף, חברי נשיא סין שי ג'יפינג אמר כי יעצור את מכירות הפנטניל (אופיואיד ממכר) לארה"ב - אבל זה לא קרה, ואמריקאים רבים ממשיכים למות!

 

"שיחות הסחר נמשכות, ובמהלכן ארה"ב תתחיל, ב-1 בספטמבר, להטיל מכסים בשיעור של 10% על הסחורות הסיניות הנותרות בהיקף של 300 מיליארד דולר אשר מגיעות לארה"ב. זה לא כולל את הסחורות בהיקף של 250 מיליארד דולר שעליהן כבר מוטל מכס בשיעור של 25%".

דונלד טראמפ ושי ג דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג | צילום: איי פי דונלד טראמפ ושי ג

טראמפ סיים וכתב כי "אנו מעוניינים להמשיך בדיאלוג החיובי עם סין על הסכם סחר מקיף, וסבורים כי עתיד היחסים בין המדינות הוא מאוד בהיר".

ההכרזה המפתיעה של טראמפ באה דווקא בשבוע בו חידשו שני הצדדים את המו"מ, לראשונה מאז הפגישה בין נשיאי המדינות שנערכה במסגרת פסגת ה-G20 בסוף יוני. הבית הלבן מסר היום כי השיחות היו "קונסטרוקטיביות", וכי הסינים אישררו את התחייבותם להגדיל את רכישות המוצרים החקלאיים מארה"ב. השיחות אמורות להימשך בוושינגטון בתחילת ספטמבר.

 

מערכת היחסים המתוחה בין ארה"ב וסין הידרדרה אף יותר בתחילת מאי, אז האשים טראמפ את סין בכך שהיא חוזרת בה מההתחייבויות שנטלה על עצמה במו"מ על הסכם סחר. מאז העלה טראמפ את שיעור המכסים על יבוא סיני בשווי 200 מיליארד דולר ל-25%, הוא איים להטיל מכסים נוספים על יבוא בשווי 300 מיליארד דולר, מהלך שיוביל להטלת מכסים גבוהים על כמעט כל היבוא הסיני לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות