אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייטי פרי תשלם פיצוי של 2.8 מיליון דולר לראפר אלמוני: "העתיקה ממנו שיר" צילום: Wikimedia

קייטי פרי תשלם פיצוי של 2.8 מיליון דולר לראפר אלמוני: "העתיקה ממנו שיר"

בית משפט בלוס אנג'לס פסק כי הלהיט של הזמרת Dark Horse הועתק משירו של הראפר פליים Joyful Noise. עורכי דינו טענו כי ההכנסות של פרי מהשיר הסתכמו ב-41 מיליון דולר

02.08.2019, 11:40 | שירות כלכליסט

 קייטי פרי ולייבל ההפקות שאליו היא משתייכת יידרשו לשלם קנס של יותר מ-2.8 מיליון דולר לראפר אלמוני יחסית בשם מרקוס גריי. זאת, לאחר שבית המשפט בלוס אנג'לס פסק מוקדם יותר השבוע כי הלהיט של הזמרת Dark Horse שהושק ב-2013 הועתק משיר שכתב.

קראו עוד בכלכליסט

זהו ניצחון לגריי, אמן אלמוני באופן יחסי, שהתפרסם בעבר תחת השם פליים. התביעה שהגיש לפני חמש שנים שרדה את כל המהמורות המשפטיות ואת סוללת עורכי הדין שייצגו את פרי.

 האזינו לשיר של קייטי פרי Dark Rose -

 

והנה שירו של הראפר "פליים" (מרקוס גריי) - Joyful Noise -

אף שסכום הפיצויים נמוך משמעותית מזה אליו כיוונו עורכי הדין של גריי, בשיחה עם אתר "מרקט-ווטש" הם טענו כי הם מרוצים מהפסיקה. עורכי דינו קיוו לזכות ב-20 מיליון דולר, בעקבות הדמיון המופרז בין Dark Horse ל-Joyful Noise שגריי פרסם ב-2009.

"הנתבעים הכניסו מיליוני דולרים מהפרת זכויות היוצרים של התובע", טען עורך דינו של גריי בפני חבר המושבעים. פרי עצמה תידרש לשלם 550 אלף דולר מהסכום הכולל, עורכי דינה של הזמרת אמרו כי הם מתכננים להילחם בפסיקה בית המשפט.

שני הצדדים הסכימו כי הרווחים שראתה פרי מהשיר הגיעו ל-2.4 מיליון דולר, עורכי הדין של גריי טענו תחילה כי הכנסות הברוטו של השיר עמדו על 41 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות