אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט טראמפ: היואן ירד לרמתו הנמוכה ביותר השנה מול הדולר צילום: csmonitor.com

אפקט טראמפ: היואן ירד לרמתו הנמוכה ביותר השנה מול הדולר

המטבע הסיני איבד גובה בעקבות איומיו של הנשיא טראמפ בהטלת מכסים חדשים ב-1 בספטמבר; חולשת המטבע הסיני מעניקה רוח גבית לטענות של וושינגטון נגד בייג'ינג בנושא שער החליפין

02.08.2019, 20:32 | שירות כלכליסט

מטבע היואן הסיני נחלש היום וירד לרמתו הנמוכה ביותר עד כה השנה מול הדולר, על רקע איומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להטיל מכסים נוספים על מוצרים סיניים ב-1 בספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

היואן נחלש בתחילת המסחר לרמה של 6.9520 יואן לדולר, רמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר. בהמשך הוא התאושש מעט.

איומיו של טראמפ ומלחמת הסחר פוגעים ביואן, וזאת בשל חשש המשקיעים מההאטה בצמיחה העולמית בעקבות המהלכים.

"הגל החדש של הסלמה במכסים קרוב לוודאי שיוביל לפיחות נוסף ביואן", אמרה טאו וונג מ-UBS. אך לדבריה, ממשלת סין צפויה "לנהל מקרוב" את שער החליפין כדי "להימנע מפיחות משמעותי".

יואן ודולר, צילום: csmonitor.com יואן ודולר | צילום: csmonitor.com יואן ודולר, צילום: csmonitor.com

חולשת המטבע הסיני מעניקה רוח גבית לטענות של וושינגטון כלפי בייג'ינג. משרד האוצר האמריקאי סירב במאי לקבוע באופן רשמי כי סין מבצעת מניפולציות במטבע שלה, אבל אמר כי הוא מבצע מעקב קפדני בנושא.

מנהיגי סין הבטיחו להימנע מ"פיחות תחרותי" ביואן, שנועד לדחוף את היצוא; ואולם רגולטורים פועלים כדי ששער החליפין, שנשלט על ידי המדינה, יושפע יותר מכוחות השוק - אשר כרגע דוחפים את היואן כלפי מטה.    

"שער היואן עשוי לעבור את הטווח של 6.85-6.9 דולרים, לכיוון 7", קובעים כלכלני קבוצת DBS. "האיום החדש במכסים נוספים יתרום לחשש של סין מהאטה - חשש שיחלוף רק אם יושג הסכם סחר עם ארה"ב".

היואן איבד 4% מאז פברואר - דבר שסייע ליצואנים להתמודד עם המכסים שהטילה ארה"ב. עם זאת הדבר הגדיל כאמור את הכעס האמריקאי על בייג'ינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות