אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: כמה תפסיד אפל אם טראמפ יטיל מכסים חדשים על סין? צילום: רויטרס

הערכות: כמה תפסיד אפל אם טראמפ יטיל מכסים חדשים על סין?

לפי כלכלני בנק אוף אמריקה, הרווח הנקי של ענקית הטכנולוגיה עשוי לקטון בעד 0.75 דולרים למניה אם ארה"ב תטיל מכסים חדשים; לדבריהם, אם אפל תייקר את האייפון - הביקוש למכשיר יירד ב-20%

03.08.2019, 11:26 | שירות כלכליסט
חברת אפל עלולה לספוג פגיעה ברווחיה השנתיים בעקבות המכסים החדשים בשיעור 10% שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאיים להטיל על מוצרים סיניים החל ב-1 בספטמבר, כך אמרו אתמול אנליסטים מהבנק אוף אמריקה מריל לינץ'.

קראו עוד בכלכליסט

"החישובים שלנו מראים שההשפעה של המכסים החדשים על הרווח הנקי השנתי תהיה באזור ה-0.5-0.75 דולרים למניה; 0.3-0.5 דולרים מהם ינבעו מפגיעה בהכנסות ממכירת אייפונים", כך לדברי האנליסטים.

מניית אפל, שדיווחה על שיפור מפתיע במכירותיה בסין מוקדם יותר השבוע, ירדה אתמול בכ-2%.

טים קוק, צילום: רויטרס טים קוק | צילום: רויטרס טים קוק, צילום: רויטרס

ארה"ב וסין נמצאות מזה יותר משנה במלחמת סחר שכוללת העלאות מכסים. המתחים בין שתי המדינות גרמו להפרעה בשרשראות האספקה הגלובליות ומפריעות את שלוותם של השווקים הפיננסיים.

בנק אוף אמריקה העלה גם את האפשרות שאפל תעלה את מחיר האייפון בכ-10% בעקבות ההתפתחויות האחרונות, מה שצפוי להפחית את הביקוש להם בכ-20%, או בכ-10 מיליון יחידות.

אפל הורידה את מחירי האייפון בסין מוקדם יותר השנה לאחר שהפיחות בערך המטבע הסיני הפך אותו ליקר מדי עבור צרכנים סינים רבים. ברבעון האחרון עליו דווח (? בהמשך המשפט מתייחסים בנפרד לרבעון השני, שעד כמה שהבנתי הוא הוא האחרון שעליו דווח – רועי) נפלו מכירות האיפונים הגלובליות ב-12% ל-25.99 מיליארד דולר, אחרי שנפלו ב-17% ברבעון השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אפל תיצור את AirWork שזו אפלקציית Massages לעבודה עם אפשרויות למעלה כמו בPages לאייפון
שתחכה ככה את סלאק בדיוק בלי להפר את הפטנט עם כפתורים למעל כמו בPages לאייפון למשל פרסום דוחות מחירה או קוד.או גרף כלשהו או שימוש בפונטים והיא עולה פי 2 מסלאק לארגונים ותהיה גם גרסה חינמית. פתרתי טים.וזה יפהפה ואפילו יהיו בה אפשרויות מExchange של מיקרוסופט. וניתן גם להתקשר מהאפלקציה לנמען או בפייסטיים כמו בסקייפ. עם בר כתום יפה מלמעלה. וקבוצות נמענים מלמטה למשל מחלקת העיצוב, הנהלה, תפעול והנדסה. בכתום. בקילר רעיון.
מנכ״ל אפל  |  04.08.19
לכל התגובות