אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם בריטניה תעזוב את האיחוד ללא הסכם, הפאונד יירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1985" צילום: שאטרסטוק

"אם בריטניה תעזוב את האיחוד ללא הסכם, הפאונד יירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1985"

לפי סקר שערכה בלומברג בקרב 13 בנקים, קיים סיכוי של 30% ל"ברקזיט קשה" - יותר מפי שלושה לעומת הסקר הקודם שנערך בפברואר; עם זאת האנליסטים מעניקים סיכוי דומה לדחייה נוספת של מועד העזיבה ולבחירות כלליות; את הסיכוי הנמוך ביותר הם מעניקים לאפשרות של פרישה במועד, 31 אוקטובר, במסגרת הסכם

03.08.2019, 15:12 | שירות כלכליסט
הפאונד הבריטי צפוי לרדת לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1985 אם המדינה תעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם, כך מראה סקר שערכה סוכנות בלומברג בקרב אנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסקר, שנערך בקרב עובדי 13 בנקים, קיים סיכוי של 30% שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם ("ברקזיט קשה") - יותר מפי שלושה לעומת הסקר הקודם שנערך בפברואר. ברקע: פרישתה של ראשת הממשלה תרזה מיי, ובחירתו לתפקיד של בוריס ג'ונסון.

מהלך שכזה צפוי להוריד את ערכו של הפאונד ביותר מ-9% לרמה של 1.1 דולרים לפאונד, שפל של 34 שנה, זאת על פי הדירוג החציוני של האנליסטים שהשתתפו בסקר.

הסקר מראה עם זאת שכל האופציות עודן פתוחות, גם פחות משלושה חודשים לפני מועד העזיבה המתוכנן - 31 באוקטובר.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

המשתתפים בסקר העריכו שיש סבירות דומה לברקזיט ללא הסכם, לדחייה נוספת של מועד העזיבה, ולבחירות כלליות נוספות שיתרחשו לפני הדדליין. האפשרות עם הסיכוי הנמוך ביותר בסקר - 15% בלבד - היא של הגעה להסכם עזיבה במועד.

"יש הרגשה שהשוק השלים עם עליית הסיכוי לברקזיט ללא הסכם", אמר לוק היקמור, מנהל כספים ב-Aberdeen Standard Investments. "הסיכון הוא כמובן שהסימנים למשבר במטבע יתחילו להתגבר. יצא לי לעבוד ביום רביעי השחור ב-1992, ואני בהחלט לא רוצה לראות את זה קורה שוב".

הפאונד נפל בכמעט 10% בשבוע של יום רביעי השחור שאירע בספטמבר 1992, אז אולצה בריטניה לפרוש ממנגנון שיעורי ההמרה האירופי.

המטבע הבריטי ירד בכמעט 7% מאז דחתה בריטניה את מועד הברקזיט המקורי, שהיה בסוף מרץ השנה, והוא הגיע אתמול לרמה של 1.21 דולרים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות