אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר הת'אווי: הרווח התפעולי צנח ב-11% ברבעון השני צילום: רויטרס

ברקשייר הת'אווי: הרווח התפעולי צנח ב-11% ברבעון השני

ענקית ההשקעות של וורן באפט סבלה ברבעון השני מחולשה בתחום הביטוח ומירידה בהיקפי המשלוחים של מוצרי צריכה וחקלאות שגרמה לפגיעה בתוצאות חברת הרכבות BNSF. הרווח התפעולי עמד ברבעון השני על 6.1 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים

03.08.2019, 18:05 | שירות כלכליסט

הרווח התפעולי של ברקשייר הת'אווי, ענקית ההשקעות של וורן באפט, ירד ברבעון השני מ-6.9 מיליארד דולר ל-6.1 מיליארד דולר - ירידה של 11% לעומת אשתקד לרמה הנמוכה מתחזיות האנליסטים. הירידה נרשמה, בין היתר, על רקע חולשה בתחום הביטוח והשפעות שונות של ההאטה הכלכלית בתחומים שבהם פועלת החברה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

חטיבת ביטוחי הרכב של ברקשייר גייקו (Geico) סבלה ברבעון השני ממספר רב יותר של תביעות שהוגשו נגדה, מה שגרם לפגיעה בתוצאותיה. במקביל הורעו תוצאות חברת הרכבות של ברקשייר BNSF, על רקע היקפי יבוא נמוכים שהובילו לפחות משלוחים של מוצרי צריכה וחקלאות ברכבות. 

 

קוקה קולה. אחת ההשקעות המפורסמות ביותר של ברקשייר, צילום: רויטרס קוקה קולה. אחת ההשקעות המפורסמות ביותר של ברקשייר | צילום: רויטרס קוקה קולה. אחת ההשקעות המפורסמות ביותר של ברקשייר, צילום: רויטרס

 

 

גם פעילות הייצור של ברקשייר נפגעה, על רקע המכסים שהטיל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ופגעו במכירות טורבינות הגז ומוצרי הצנרת ביחידת Precision Castparts של ברקשייר, ובעסקי השירות והקמעונאות שלה.

על פי דוחות ברקשייר, הרווח הנקי של החברה ברבעון השני עלה מ-12 מיליארד דולר ל-14.1 מיליארד דולר, עלייה של 17%, שנגרמה מרווחים גבוהים שלא מומשו מהשקעות של ברקשייר. החברה היתה מחויבת לדווח על הרווחים, לפי כללי החשבונאות בארה"ב, למרות שעל פי באפט הוספת רווחים אלה עלולה להטעות משקיעים.

 

ברקשייר סיימה את חודש יוני עם 122.4 מיליארד דולר בקופת המזומנים שלה, מה שמשקף בצורת של כמה שנים ברכישות גדולות, מאז רכשה ברקשייר את חברת Precision Castparts לפני שלוש וחצי שנים.

 

במקום זאת, השקיע באפט במקומות אחרים, רכש אחזקות של 50.5 מיליארד דולר באפל, ובין היתר רכש מניות של אנרדקו נפט ב-2.1 מיליארד דולר.

ענקית האחזקות מפעילה למעלה מ-90 עסקים הכוללים גם גלידות, בגדים תחתונים, חברת אנרגיה ועסקי נדל"ן. בבעלות ברקשייר אחזקות מגוונות הכוללות בין היתר מניות של קוקה קולה, בנק אוף אמריקה, וולס פארגו ועוד חברות רבות אחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות