אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הביטוח - נדל"ן? מורי ארקין קנה מניות חנן מור במיליון שקל

אחרי הביטוח - נדל"ן? מורי ארקין קנה מניות חנן מור במיליון שקל

ארקין השתתף בהקצאה של מניות של מור לילין לפידות בהיקף של 15 מיליון שקל ובדיסקאונט של 9.5% על מחיר המניה הבוקר; ארקין רכש ביוני האחרון 5% מחברת כלל ביטוח תמורת 132 מיליון שקל וכלכליסט דיווח שבכוונתו להגדיל את החזקתו ל-8%

04.08.2019, 12:01 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן חנן מור דיווחה הבוקר (א') על הקצאת מניות בהיקף של 15 מיליון שקל עבור בית ההשקעות ילין לפידות, כאשר חלק קטן מההקצאה, היה עבור מורי ארקין.

קראו עוד בכלכליסט

החברה ביצעה הקצאה של 5.7% מהון המניות שלה תוך דילול בעלי המניות הקיימים, ובמחיר של 19 שקל למניה. דירקטוריון חנן מור אישר את ביצוע ההקצאה ביום חמישי האחרון, והמניות יוקצו לאחר שיתקבל אישור הבורסה.

המחיר בהקצאה מהווה הנחה של 9.5% על המחיר שבו פתחה המניה את המסחר הבוקר - קרוב ל-21 שקל, כאשר במועד ביצוע ההקצאה עמד הדיסקאונט על 5%. המחיר נקבע לאחר מו"מ בין החברה לרוכשי המניות. המניה של חנן מור עלתה מתחילת השנה במעל ל-23%.

מורי ארקין מורי ארקין מורי ארקין

עיקר הקצאת המניות נעשתה לילין לפידות, שרוכשת 738 אלף מניות בסכום של כ-14 מיליון שקל. עבור ארקין נרכשו באמצעות הפניקס 52.6 אלף מניות בסכום כספי מוערך של כמיליון שקל.

זו אינה השקעה משמעותית עבור ארקין, אך היא ייחודית בכך ששמו משתרבב להשקעה בחברת נדל"ן. ארקין רכש ביוני האחרון 5% מחברת כלל ביטוח תמורת 132 מיליון שקל וכלכליסט דיווח כי בכוונתו להגדיל את החזקתו ל-8% בהמשך.

בחודש האחרון חלה עלייה משמעותית בעניין של המוסדיים בהשקעות בחברות נדל"ן, ושמה של חנן מור מצטרף לביקושים שהוזרמו בהיקפים משמעותיים בחברות כגון אזורים, פרשקובסקי וישרס.

המכנה המשותף הוא שמדובר ביזמיות נדל"ן שבונות בשוק הישראלי, שהמוסדיים מעריכים שהוא בפני התאוששות לאחר שתוכנית מחיר למשתכן הגיע ככל הנראה לסוף דרכה.

להקצאת המניות יש השפעה מדללת על בעלי המניות הקיימים בחנן מור. חלקו של הציבור בהון יירד מ-16.22% ל-15.3%.

קרן הגידור ספרה תרד מהחזקה של 9.4% בהון המניות לכ-9%. החברה הפרטית של מור, בעל השליטה, תרד מ-72% החזקה בהון המניות ל-67.9% כאשר לחנן מור עוד 61 אלף מניות בהחזקתו הפרטית שמהוות 0.44% מהון המניות לאחר ההקצאה (מול 0.47% לפניה).

יו"ר הקבוצה חנן מור מסר כי "כשמסתכלים קדימה על הרווח הגולמי הצפוי מהפרויקטים שבהם כבר זכינו ועל הצפת הערך הצפויה מעליית השווי של נכסי הנדל"ן המניב של הקבוצה, מבינים כיצד אלה צפויים להשתקף בדוחותיה של הקבוצה בטווח הקצר והבינוני".

קבוצת הנדל"ן של חנן מור עוסקת בייזום בנייה למגורים ומסחר מניב בעיקר בישראל. הקבוצה פרסמה לאחרונה דיווח על היקף מכירות חצי שנתי המצביע על עלייה משמעותית במכירת דירות לעומת החציון הראשון של 2018 וזאת, בין היתר, בשל שיווקן של דירות מחיר למשתכן בשכונת נרקיסים בראשל"צ.

הקבוצה פתחה את הקניון הראשון שלה בחריש, העיר שבה הקימה מאות יחידות דיור. הקבוצה צפויה לפתוח בעוד כחודשיים את מתחם המסחר הבא שלה במרכז מודיעין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות