אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כל הח"כים של הליכוד חתמו על ההתחייבות להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה צילום: AFP

כל הח"כים של הליכוד חתמו על ההתחייבות להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה

את מכתב ההתחייבות יזם ח"כ דוד ביטן והאחרונים שחתמו היו הח"כים אבי דיכטר, גדעון סער ומיכל שיר; עמיר פרץ: "הפראנויה של נתניהו חצתה כל גבול הגיוני"

04.08.2019, 13:34 | צבי זרחיה

ח"כ דוד ביטן (ליכוד) החתים בצהריים את כל השרים, חברי הכנסת והמועמדים ברשימה עד למקום ה-40 במכתב לפיו ימליצו על בנימין נתניהו כמועמד יחיד לראשות הממשלה. הח"כים האחרונים שחתמו הם אבי דיכטר, גדעון סער ומיכל שיר.

קראו עוד בכלכליסט

ביטן אמר בצהריים כי יזם את ההחתמה על המכתב לאחר שיו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן אמר אתמו כי במקרה שנתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה ימליץ על מועמד אחר ממפלגתו, למשל יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין.

ח"כ דוד ביטן, צילום: אוראל כהן ח"כ דוד ביטן | צילום: אוראל כהן ח"כ דוד ביטן, צילום: אוראל כהן

ביטן הסביר כי נקט ביוזמה גם לנוכח הודעות של בכירים בכחול לבן שהם משוחחים כביכול עם חברי כנסת בליכוד בעניין החלפתו של נתניהו.  בכחול לבן הכריזו שהם מוכנים להקים ממשלת אחדות עם הליכוד, בלא נתניהו. ביטן הוסיף כי יזם את ההחתמה בלי  לבקש תמורה וכי נתניהו הבטיח לו באחרונה שהוא, ביטן, יהיה הבא בתור מבין השרים החדשים שימונו. מאחר שלא ניתן למנות שרים חדשים לממשלה היוצאת בלא ששר אחר פורש - נראה שביטן ימתין עד לאחר הבחירות.

ח"כ גדעון סער, צילום: עמית שעל ח"כ גדעון סער | צילום: עמית שעל ח"כ גדעון סער, צילום: עמית שעל

יו״ר הכנסת אדלשטיין הגיב לדברי ליברמן ואמר: "נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה הבאה. שרבוב שמותיהם של בכירים בליכוד כמחליפים לנתניהו, אינו אלא נסיון נוסף ובלתי פוסק לעשות דה לגיטימציה למנהיג הליכוד הנבחר. לא ניתן לאיש לפגוע באחדות הליכוד".

יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ אמר כי "הפראנויה של נתניהו חצתה כל גבול הגיוני, כנראה שגם הוא מבין שתמו ימי שלטונו, הליכוד הפך ממפלגה לאומית ליברלית למפלגת סגידה לאיש אחד. ב 17.9 נשנה את סדרי העדיפויות, ונכריע כי בני אדם לפני הכל".

אהוד ברק צייץ: "ז'בוטינסקי מתהפך בקברו. זו מפלגת הליכוד או מפלגת החשוד? הפכתם לבובות של נתניהו. שתפו והפיצו." הוא צירף צילום של 7 בכירי הליכוד עם נתניהו במרכז בגין. בתמונה נראים: נתניהו, אדלשטיין, גלעד ארדן, ניר ברקת, ישראל כץ, יואב גלנט וגדעון סער.

ח"כ גדי יברקן (כחול לבן) כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏רק בצפון קוריאה הנאמנות היא למנהיג ולא למדינה. לכל מי שלא האמין שנתניהו דואג רק לנתניהו יש לי תבלינים בשבילכם שהכובע ירד חלק יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות