אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מט"ח: היואן הסיני קורס לשפל של עשור, השקל ממשיך להתחזק  מול הדולר צילום: csmonitor.com

מט"ח: היואן הסיני קורס לשפל של עשור, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר

כתגובה על הטלת המכסים של טראמפ מסוף השבוע עוצרת סין את היבוא החקלאי מארה"ב ונותנת למטבע המקומי ליפול מעבר לסף של ה-7 יואן לדולר; הין מתחזק ב-0.3% מול המטבע האמריקאי; בשוק המקומי: הדולר יורד ב-0.4%, נסחר ב-3.49 שקלים

05.08.2019, 14:33 | מיקי גרינפלד

שבוע המסחר במט"ח נפתח בסערה בשווקים הבינ"ל עם נפילה חופשית ביואן הסיני מול התחזקות במקבילו היפני, ומגמה מעורבת באירופה. אצלינו עולם כמנהגו נוהג - השקל ממשיך לטפס מול המטבע האמריקאי: הדולר יורד ב-0.4% ונסחר ב-3.49 שקלים, מנגד - היורו מתחזק ב-0.4% ונסחר ונסחר בסביבת 3.90 שקלים. 

המטבע הסיני מידרדר מעבר לסף ה-7 יואן לדולר, רמת שפל של עשור, בעקבות ההתעוררות המחודשת של עימות הסחר - לאחר שמוקדם יותר היום הודיע הממשל על הקפאת יבוא הסחורות החקלאיות מארה"ב, צעד תגובה להחלטה של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ על מכסים חדשים, בין היתר על התבואה. טראמפ הודיע במפתיע בשבוע שעבר כי החלק מה-1 בספטמבר יוטלו מכסים של 10% על מוצרים מיובאים מסין בסכום של 300 מיליארד דולר לשנה.

היואן נופל ב-1.5% לסביבת 7.08 דולר; מול הזינוק של המטבע האמריקאי מול מקבילו הסיני, ביפן התמונה שונה - הדולר נסוג ב-0.5% מול הין המקומי, הנחשב למקלט בטוח, והצמד נסחר ב-106.03 ין לדולר; באירופה: היורו עולה ב-0.6% ל-1.117 דולר, הפאונד יציב, נסחר ב-1.215 דולר.  

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

העלייה בשקל

ביום רביעי האחרון, סופו של חודש יולי, סגר השקל עלייה חודשית של 2.7% מול סל המטבעות - מבדיקת לאומי שוקי הון עולה שהמטבע הישראלי היה המטבע החזק בעולם בתקופה זו. מתחילת השנה רשם השקל עלייה כוללת של 7.5%, אך רק נראה שרק עתה, אולי, בנק ישראל החליט לפעול.

"ההצהרה החריגה של נגיד בנק ישראל השבוע מורידה מהפרק העלאות ריבית בעתיד הנראה לעין. הנגיד הצהיר כי בנק ישראל לא יהסס להשתמש בכלים נוספים העומדים לרשותו ונראה כי התערבות מחודשת בשוק המט"ח, אם כי ככל הנראה רק בנסיבות במקרים של תפקוד לא תקין של השוק, על הפרק"", אומרים גיל מיכאל בפמן ודודי רזניק, הכלכלן הראשי ואטרטג הריביות (בהתאמה) בלאומי שוקי הון.

"כרגע השווקים הורידו כמעט לחלוטין את האפשרות להעלאות ריבית בישראל בשנה הקרובה, העלייה בחוסר הוודאות בעולם כתוצאה מהמשך והסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לבין סין, בשילוב ההרחבות המוניטאריות בעולם לא הותירו ברירה בפני נגיד בנק ישראל. עם זאת, נתוני המאקרו והגורמים הבסיסיים תומכים במגמת התחזקות השקל, כמעט ללא קשר לסביבת הריבית, הצפויה להימשך על פני זמן גם אם לא בקצב המהיר של החודש האחרון", הוסיפו בפמן ורזניק.

הנגיד אמיר ירון , צילום: עומר מסינגר הנגיד אמיר ירון | צילום: עומר מסינגר הנגיד אמיר ירון , צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות