אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 30 שנה: הכשרת הישוב תוכל לחזור להנפיק מניות צילום: ורדי כהנא

אחרי 30 שנה: הכשרת הישוב תוכל לחזור להנפיק מניות

תוכנית השטחת מבנה ההון של עופר נמרודי יוצרת לדרך: האסיפה הכללית אישרה ברוב של 92% מבעלי מניות המיעוט את איחוד מניות היסוד של משפחת נמרודי עם מניות החברה, כך שהיא תוכל לחזור להנפיק מניות וניירות ערך המירים

04.08.2019, 16:09 | חזי שטרנליכט

משפחת נמרודי הצליחה להוביל להשטחת מבנה ההון בהכשרת הישוב, זאת לאחר דיונים ארוכים עם המוסדיים.

קראו עוד בכלכליסט

האסיפה הכללית אישרה היום (א') את מתווה ההון החדש, שיאפשר לה לגייס מעתה לגייס הון באמצעות הנפקת מניות וניירות ערך המירים, זאת לאחר כמעט 30 שנה שבמהלכן, עקב הוראות חוק ניירות ערך, הייתה מנועה מביצוע הנפקות הון.

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב, צילום: ורדי כהנא

עופר נמרודי המכהן כמנכ"ל הכשרת הישוב מחזיק ב-29.58% מהון המניות של החברה ואביו יעקב נמרודי מחזיק בעוד 35.49% מהון המניות של החברה דרך תאגידים שבשליטתו יחד עם בני משפחה נוספים.

בנוסף ברשות משפחת נמרודי עוד 30 מניות מיוחדות הנקראות מניות יסוד. מניות אלה מקנות למשפחה עוד 50% זכויות בהצבעה ולמעשה מבצרות את שליטתה בהכשרת היישוב. התוכנית להשטחת ההון מבטלת את מניות היסוד ומאחדת את מניות הכשרת הישוב, כך שזו תוכל לחזור ולהנפיק מניות.

בתום המגעים הושגה תמיכה של למעלה מ-92% מבעלי מניות המיעוט, בהם מרבית המשקיעים המוסדיים וחברת הייעוץ אנטרופי. לפי המתווה, תמורת הוויתור על זכויות ההצבעה העודפות, תקצה הכשרת הישוב לחברת NLD שבבעלות יעקב נמרודי תקצה 16.5 מיליון כתבי אופציה בלתי סחירים הניתנים למימוש למניות רגילות של החברה במהלך תקופה של 8 עד 15 שנים.

משך התקופה של האופציות תלוי באחוז האחזקה המצטבר של בעלי השליטה. כתבי האופציות יאפשרו למשפחת נמרודי לממש מניות במחיר מימוש שישקף הנחה של 11% עד 14.8% על מחיר הממוצע של המניה בבורסה ב-14 הימים שקודמים לכל אירוע של מימוש כתבי אופציה.

על פי תנאי העסקה, האופציות ייכנסו לתוקף רק לאחר שהכשרת הישוב תבצע גיוס הון ראשון מהציבור. לאחר מכן, מימוש כתבי אופציה יתאפשר אך ורק אם שיעור ההחזקות המצטבר של בעלי השליטה (המחזיקים כיום כ-67%) יירד מתחת ל-50.01%, ורק בכמות שתביא את האחזקות חזרה ל-50.01% ממניות החברה, ולא מעבר לכך.

לאחר שאושר המתווה החדש, תוכל החברה, שעד כה מימנה את פעילותה ממקורותיה השוטפים ומגיוסי חוב, להנפיק מניות וניירות ערך המירים. את הכשרת הישוב מייצגים עוה"ד אילנית לנדסמן-יוגב, ניב סיון ואוהד גראוב ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות