אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HSBC מפטר את המנכ"ל לאחר 18 חודשים - ומקצץ 4,000 עובדים צילום: בלומברג

HSBC מפטר את המנכ"ל לאחר 18 חודשים - ומקצץ 4,000 עובדים

לפי דיווחים, ההחלטה על פיטורי ג'ון פלינט התקבלה בשל מחלוקת בינו לבין היו"ר מארק טאקר על התוכנית האסטרטגית; "הדירקטוריון מאמין שנדרש שינוי כדי שהבנק יעמוד באתגרים שאנו עומדים בפניהם", נאמר בהודעת היו"ר; בהחלט ייתכן שהמחלוקת בין השניים נגעה לתוכנית הפיטורים החדשה או להיקף שלה

05.08.2019, 21:45 | שירות כלכליסט

שתי ידיעות דרמטיות יוצאות היום מ-HSBC, האחת על פיטוריו המפתיעים של המנכ"ל ג'ון פלינט לאחר 18 חודשים בתפקיד והשנייה על תוכנית התייעלות חדשה: הבנק מתכוון לקצץ 4,000 משרות, 2% מכוח העבודה של הבנק ברחבי העולם (237,685 עובדים) - הפגיעה תהיה בעיקר בחברי צוות בכירים, בשל עלות העסקתם הגבוה והחיסכון הנלווה לכך - ב-HSBC מציינים שהתוכנית צפויה להוביל לצמצום של 4% ובלות השכר של עובדיו.

קראו עוד בכלכליסט

ברויטרס מדווחים על סמך מקורות בבנק שההחלטה התקבלה על רקע המחלוקת בין פלינט לבין היו"ר מארק טאקר (Mark Tucker) בדבר היעדים של התוכנית האסטרטגית ותקופת הביצוע שלה. "הדירקטוריון מאמין ששנדרש שינוי על מנת לעמוד באתגרים שאנו עומדים בפניהם ולזהות את ההזדמנויות המיוחדות שעומדות בפנינו", אמר היו"ר טאקר. אפשרי בהחלט שהמחלוקת בין טאקר לפלינט נגעה לתוכנית הפיטורים החדשה, או להיקף שלה – ורק שחרורו מהתפקיד איפשר את הוצאתה לפועל בהיקפים האמורים.

"לאחר כמעט 30 שנה ב-HSBC אני עצוב לעזוב את הבנק אך מלא בציפייה לקראת האתגר האישי הבא שלי ובטוח בכך שהאנשים שלנו ימשיכו לשרת את בעלי המניות של הבנק בדרך הטובה ביותר האפשרית", אמר פלינט (51) בהודעה הפרישה שלו.

מנהל החטיבה המסחרית הגלובאלית בבנק. נואל קווין (Noel Quinn), יכהן כמנכ"ל זמני עד להחלטה על מנכ"ל קבוע, וההערכה היא שהפעם יחפשו ב-HSBCמועמד חיצוני לתפקיד.

לנוכח ההודעה המפתיעה, ב-HSBC החליטו לפרסם הבוקר את הדוחות הכספיים – במקור התוכנית היתה להוציא את הדיווח מאוחר יותר בהמשך היום. הבנק הגדול באירופה סייים את המחצית הראשונה של 2019 עם רווח לפני מס של 12.41 מיליארד דולר, בהשוואה ל-10.71 מיליארד דולר במחצית המקבילה, עלייה של 16% (80% מהרווח מגיע מהפעילות באסיה). עוד הודיע הבנק על תוכנית רכישה עצמית של מיליארד דולר.

 ג ג'ון פלינט | צילום: רויטרס  ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות