אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ורשות המסים: להעמיד לדין את גל הירש על עבירות מס, אין ראיות לשוחד צילום: יריב כץ

המשטרה ורשות המסים: להעמיד לדין את גל הירש על עבירות מס, אין ראיות לשוחד

לפי החשד, חברת דיפנסיב שילד של הירש וחברות הקשורות אליה, לא דיווחו על הכנסות של מיליוני שקלים שהתקבלו בחשבונות בשוויץ בגין שירותי ייעוץ בגיאורגיה; מהליכוד נמסר: "שבוע אחרי שהירש מצטרף לליכוד, המשטרה ממליצה להעמיד אותו לדין. זה בטח מקרי"

05.08.2019, 11:19 | תומר גנון

המשטרה רשות המיסים סיימו את החקירה נגד קבוצת הייעוץ הביטחוני "דיפנסיב שילד" של גל הירש, וממליצות להעמידו לדין על ביצוע עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים. עם זאת בצוות החקירה סבורים שבעבירה החמורה יותר שנחקרה, מתן שוחד לעובדי ציבור זרים בגיאורגיה, סבורים שאין ראיות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החשד שנחקר בין היתר על ידי פקדי שומה חקירות מס הכנסה ת"א, חברת דיפנסיב שילד של הירש וחברות הקשורות אליה, לא דיווחו לכאורה על הכנסות של מיליוני שקלים שהתקבלו בחשבונות בשוויץ בגין שירותי ייעוץ בגיאורגיה.

על פי הודעת המשטרה, "ממצאי החקירה העלו, בין היתר, כי סכומי עתק בהיקף של עשרות מיליוני שקלים הועברו ממשרד ההגנה הגיאורגי לחשבונות בנק ישראליים וזרים שקשורים לאנשי קבוצת דיפנסיב שילד, תוך הטעייה לכאורה של מוסדות פיננסיים זרים, שסירבו לקבל כסף שמקורו בעסקאות ביטחוניות בגיאורגיה. כן עלה כי נמסרו דיווחים כוזבים והוצגו מסמכים מזויפים למוסדות הפיננסיים הזרים באשר למקור הכסף".

במסגרת הפרשה גויס עד מדינה.

 

גל הירש, צילום: יריב כץ גל הירש | צילום: יריב כץ גל הירש, צילום: יריב כץ

החשדות עסקו במכרזים שהקבוצה זכתה בהם בגיאורגיה בשווי של עשרות מיליוני שקלים בשנים 2009-2007, ובקשר לפעולות שנעשו במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים לתחום עיסוקה של דיפנסיב שילד.

עמדת המשטרה היא כי "התגבשה כנגד עודד שכנאי (אחד השותפים בדיפנסיב שילד, ת"ג) תשתית ראייתית לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף והלבנת הון, בנוגע לדיווחים שמסר למוסדות פיננסיים בחו"ל באשר למקור הכסף שהועבר מגיאורגיה. כמו כן, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מס בהיקפים משמעותיים של מיליוני שקלים נגד עודד שכנאי, גל הירש ואחרים מקבוצת דיפנסיב שילד וחברות קשורות".

"באשר לחשדות נגד עודד שכנאי, גל הירש ואחרים, למתן שוחד לשר ההגנה הגיאורגי לשעבר, לא התבססה תשתית ראייתית מספיקה לגיבוש העבירות. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מיסוי וכלכלה לצורך בחינתו".

פרקליטו של עודד שכנאי, עו״ד ז'ק חן, מסר: "עתה, לאחר שנים ארוכות של חקירה, התיק הועבר לפרקליטות, ואנו מקווים כי לאחר שתעמיק בחומר החקירה, תגיע הפרקליטות למסקנה הנכונה שלפיה אין יסוד גם לטענות שנותרו".

מהליכוד נמסר כי "שבוע אחרי שגל הירש מצטרף לליכוד, המשטרה ממליצה להעמיד אותו לדין. זה בטח מקרי".

מהמשטרה נמסר: "מדובר בחקירה סבוכה ומורכבת, בעלת היבטים בינלאומיים משמעותיים, שהצריכה זמן רב בעיקר מאחר שהחשדות היו לביצוע עבירות שחלקן בוצעו מחוץ לישראל, ועל כן היה נדרש שיתוף פעולה של מדינות זרות לצורך קידום החקירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות