אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: וואווי תציג את מערכת ההפעלה שלה עוד השבוע צילום: עומר כביר

דיווח: וואווי תציג את מערכת ההפעלה שלה עוד השבוע

המערכת, הונגמנג OS, נמצאת בפיתוח כבר מאז 2012, ומיועדת להפעלת מכשירי אינטרנט הדברים. נטען גם שהיא תוכל להפעיל סמארטפונים ושאחד כזה יוצג כבר בחודש הבא

05.08.2019, 14:43 | רפאל קאהאן

דיווח חדש טוען ש-Hongmeng OS, מערכת ההפעלה האלטרנטיבית של וואווי, עשויה להיחשף לציבור בשבוע הקרוב. הדיווח, שמגיע מסוכנות הידיעות הלאומית הסינית גלובל טיימס, מכיל פרטים אחדים לגבי המאפיינים שלה. על פי הדיווח המערכת תכלול תמיכה בהצפנה ותכונות נוספות שיגנו על פרטיות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

הונגמנג OS הושוותה ל-Fuchsia של גוגל, מערכת הפעלה נסיונית דומה לה ושמתוכננת לפעול במכשירים שונים ובתצורות שונות, החל מסמארטפונים וכלה בהתקני אינטרנט הדברים. פוקסיה כבר נמצאת בתהליך פיתוח יותר משנתיים ועדיין רחוקה מלהיות מוצר פועל. ואולם הונגמנג מפותחת מאז 2012, כך שיכול מאוד להיות שהיא נמצאת בשלבי פיתוח הרבה יותר מתקדמים.

מייסד וואווי רן ז מייסד וואווי רן ז'נגפיי | צילום: בלומברג מייסד וואווי רן ז

על פי הדיווח המערכת של וואווי בנויה סביב מיקרו-קרנל (ליבה) כך שהיא "בעלת יכולת טובה יותר לתקשר עם אינטלגנציה מלאכותית ועם פלטפורמות מגוונות". וואווי נמצאת גם בשלבים מתקדמים לפיתוחו של סמארטפון חדש שיתבסס על הונגמנג. המכשיר החדש עשוי להיות מושק לצד מכשיר הדגל הבא של וואווי, ה-Mate 30 Pro, ככל הנראה כבר במהלך החודשים הקרובים. הסמארטפון הזה צפוי להימכר בטווח מחירים של מכשירי ביניים, במחיר שיעמוד על כ-2,000 יואן (288$).

ואולם הדיווח הנוכחי אינו עומד בקנה אחד עם הצהרות של בכירי וואווי מהחודשים האחרונים. כך למשל ריצ'ארד יו, ראש חטיבת המוצרים לשוק הצרכני אמנם אמר במאי שעבר שהמערכת תהיה זמינה כבר בסתיו 2019 ותכלול תמיכה באפליקציות אנדרואיד. אך מנגד רן ז'נגפיי, מייסד וואווי טען בעיתון הצרפתי לה פואן בתחילת יולי שהונגמנג אינה מיועדת לטלפונים ולא תוכננה כתחליף לאנדרואיד. דברים אלה מצטרפים לאלה של בכירה נוספת, קת'רין צ'נג, שאמרה לסוכנות הידיעות הסינית שינהואה שהמערכת מיועדת למוצרי אינטרנט הדברים לתעשייה ולא לסמארטפונים.

לא ברור לאיזה מהדיווחים צריך להתייחס, אך בהתחשב שאנדרואיד עדיין מהווה את הבסיס לסמארטפונים של וואווי, קשה מאוד להאמין שהחברה הצליחה לפתח לו אלטרנטיבה יעילה בתוך פחות מכמה חודשים. החשיפה של המערכת החדשה צפויה כך לפי הערכות במהלך כנס המפתחים השנתי של וואווי שצפוי להיערך ב-9 באוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות