אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: אושרה להפקדה תוכנית מתחם התעסוקה בעמק ציון צילום: אלכס קולומויסקי

ירושלים: אושרה להפקדה תוכנית מתחם התעסוקה בעמק ציון

התוכנית, שאושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, תכלול בניינים של עד 24 קומות, בשטח כולל של 100 אלף מ"ר המיועדים לשמש כשטחי תעסוקה; בשנים האחרונות אישרה עיריית ירושלים מאות אלפי מ"ר לתעסוקה

05.08.2019, 16:22 | דותן לוי

הוועדה המחוזית ירושלים אישרה להפקדה את התוכנית להקמת מתחם תעסוקה בעמק ציון, אשר קודמה על ידי הוועדה המקומית בעיר. מדובר בתוכנית להקמת מתחם בסמוך למחלף בייט ובצמוד לכביש 16, המהווה כניסה נוספת לעיר. אזור זה סומן כמיועד לתעסוקה בתוכנית המתאר של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי ירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי

שטח התוכנית עומד על 36 דונם, בהם ייבנו שני מתחמים לתעסוקה מדרום לדרך שמואל בייט ושכונת רמת בית הכרם, וממערב לכביש בגין (מחלף גבעת מדרכי), בשטח כולל של 27 דונם וכן 9 דונם שישמשו לפיתוח דרכים ותשתיות.

התוכנית כוללת מבנים בני 7 ו-24 קומות, וקובעת כ-100 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה וכ-1,500 מ"ר עבור שטחי מסחר. מגישי התוכנית הם רשות מקרקעי ישראל, ועורך התוכנית הינו משרד אדריכלים ארי כהן.

המירוץ להקמת אזורי תעסוקה מתרחש כעת במקביל באזורים רבים בכל רחבי הארץ, לאור התפיסה כי האזורים הללו הם מנוע כלכלי עיקרי אשר יאפשר את התפתחות הערים - במיוחד על רקע גידול האוכלוסיה בישובים רבים. בירושלים מדובר באזור אחד מתוך מספר שטחים משמעותיים שכבר מוקמים בימים אלה, או נמצאים בשלבי תכנון ואישור. על פי העיריה, קיים כיום מחסור בשטחים לתעסוקה, כך שההערכה היא שההיצע יקבל מענה של ביקושים.

כך למשל, בתחילת 2018 פורסמו שני מכרזים ראשונים לרובע העסקים החדש בכניסה לעיר ממערב. רובע זה ישתרע על פני שטח של 300 דונם ויכלול כ-1.6 מיליון מ"ר של משרדים, מסחר ומלונאות, וכן של מוסדות תרבות ופנאי. תוכנית נוספת המקודמת עבור שכונת תלפיות צפויה להרחיב את זכויות הבנייה למסחר ותעסוקה ב-1.35 מיליון מ"ר. באזור התעסוקה הר חוצבים אושרה לפני כחודש תוכנית למגדל בן 25 קומות, במקביל להקמת הקמפוס של חברת מובילאיי. בחמש השנים האחרונות השטח הכולל של אזורי תעסוקה הנמצאים בשלבי תכנון ואישור עומד על 6 מיליון מ"ר, בכל רחבי העיר: גבעת שאול, תלפיות, מזרח ומרכז העיר, ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "פיתוח עסקים הוא גורם צמיחה מרכזי בכלכלת העיר ואני משקיע מאמצים רבים לקדמם בכל דרך אפשרית. עיריית ירושלים מובילה את הקמת מתחם תעסוקה חדש בבירה ותמשיך לפעול על מנת לבסס את הכלכלה הירושלמית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות