אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יקס עשתה צעד נוסף בדרך לזינוק של 60% בהכנסות צילום: עמית שעל

אנרג'יקס עשתה צעד נוסף בדרך לזינוק של 60% בהכנסות

רשות החשמל העניקה רישיון מותנה לפרויקט שבמסגרתו תקים חברת האנרגיה הירוקה של אלוני חץ 31 טורבינות רוח ברמת הגולן. הפרויקט צפוי להניב הכנסות שנתיות של 155-135 מיליון שקל במשך 20 שנה, והוא נדרש לאישורים רגולטוריים נוספים

06.08.2019, 09:04 | יניב רחימי

חדשות טובות לחברת האנרגיה הירוקה אנרג'יקס: מליאת רשות החשמל, בראשות אסף אילת, אישרה אתמול מתן רישיון מותנה לפרויקט הגדול ביותר של החברה בישראל - פרויקט אר"ן ברמת הגולן.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בצעד משמעותי עבור אנרג'יקס בדרך להוצאת הפרויקט לפועל. קבלתו של האישור המותנה הסופי כפופה לאישור שר האנרגיה יובל שטייניץ, אך לפי הדיווח של החברה לבורסה, האישור הנכסף צפוי להתקבל בימים הקרובים. הקמת הפרויקט כפופה להשלמת הליכים נוספים, בהם הליכי רישוי מול רשות החשמל, קבלת אישורים והיתרים סטטוטוריים, בין היתר זה של משרד הביטחון, והגעה לכדי סגירה פיננסית של הפרויקט.

אסא לוינגר, מנכ"ל אנרג אסא לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס | צילום: עמית שעל אסא לוינגר, מנכ"ל אנרג

מכירות ל־20 שנה

פרויקט אר"ן כולל הקמה של 31 טורבינות רוח ברמת הגולן, שעתידות לייצר חשמל תוך שימוש באנרגיית רוח בהספק כולל של 142.5 מגה־ואט. את החשמל מהפרויקט אנרג'יקס צפויה למכור לחברת החשמל בתעריף קבוע במשך 20 שנה מיום ההפעלה המסחרית שלו.

עלות הקמת הפרויקט, שעד כה הושקעו בו 32.1 מיליון שקל, צפויה לעמוד על 550—700 מיליון שקל. באנרג'יקס צופים שהסגירה הפיננסית תתבצע במהלך המחצית השנייה של 2019.

נתן חץ יו"ר אנרג נתן חץ יו"ר אנרג'יקס | צילום: עמית שעל נתן חץ יו"ר אנרג

ההכנסה השנתית הצפויה מפרויקט אר"ן עתידה לנוע בטווח שבין 135 מיליון שקל ל־155 מיליון שקל ולהביא לעלייה משמעותית בהכנסות חברת האנרגיה הירוקה. למעשה, אנרג'יקס צופה שהשלמת הפרויקט תביא לעלייה של כ־60% בהכנסות בהשוואה להכנסות שהחברה צפויה לרשום השנה.

תחזיות אופטימיות

אנרג'יקס, שמנוהלת על ידי אסא (אסי) לוינגר, סיפקה תחזיות אופטימיות ל־2019, שלפיהן ה־FFO מהפרויקטים של החברה צפוי לצמוח ב־51% ולהסתכם בטווח של 167—175 מיליון שקל. ההכנסות ממכירת חשמל צפויות לעלות ב־41% ולנוע בטווח של 238—246 מיליון שקל.

ב־12 החודשים האחרונים מניית אנרג'יקס זינקה ב־84%, ונכון לאתמול, שווי השוק שלה עומד על 2.9 מיליארד שקל — נתון שהופך אותה לחברה הגדולה בתחומה במונחי שווי שוק. הנהנית העיקרית מהעלייה בערכה של אנרג'יקס היא בעלת השליטה אלוני חץ שמחזיקה ב־60.3% ממניותיה. חברת הביטוח מגדל היא הגוף המוסדי היחיד שהוא בעל עניין באנרג'יקס ושיעור האחזקה הכולל שלה מגיע ל־6.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות