אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש: חברת סידו הישראלית מציעה ליסינג בארה"ב בענף הקנאביס צילום: רז מנשה

בלעדי לכלכליסט

חדש: חברת סידו הישראלית מציעה ליסינג בארה"ב בענף הקנאביס

Seedo, המייצרת מתקנים רובוטיים לגידול צמחי הקנאביס, תאפשר ללקוחותיה בארה"ב לרכוש את מתקניה בשיטת הליסינג ל-3 או 5 שנים

06.08.2019, 09:59 | צלי גרינברג

חברת הטכנולוגיה סידו (Seedo) הישראלית הנסחרת ברשימה משנית (OTC) ‏בארה"ב בשווי 37 מיליון דולר, חתמה על הסכם עם גוף אירופי להעמדת קו אשראי של 30 מיליון דולר שיינתן ללקוחותיה בשיטת הליסינג, לטובת הגדלת מכירת מוצריה למגזר הביתי.

קראו עוד בכלכליסט

עלות מתקן גידול רובוטי-אוטומטי של החברה לצמח הקנאביס עומדת כיום על כ-2,400 דולר לצרכן האמריקאי, שיוכל לרכוש אותו בליסינג. מודל הליסינג הנבחן כרגע הוא במסלולים של 24, 36 ו-48 חודשי תשלום, במסגרתם יעמוד מחיר ההחזר על בין 99 ל-149 דולר. מודל קבוע ייבחר לאחר שהחברה תבחן לו היתכנות.

המימון יכלול את תא הגידול עצמו, את האחריות, ואת תחלופת המתכלים כדוגמת הדשן, מצע הגידול, בלון החמצן, חומרי ההזנה ועוד.

 רובוט גידול קנאביס של סידו, צילום: רז מנשה רובוט גידול קנאביס של סידו | צילום: רז מנשה  רובוט גידול קנאביס של סידו, צילום: רז מנשה

זוהר לוי, מנכ"ל סידו, מסר, כי הסכם הליסינג יאפשר הגדלת מעגל לקוחות החברה, וכי שיטה זו היא תמריץ כלכלי עבור הלקוחות, "שהרי הגידול העצמי מכסה את התשלום החודשי הנדרש ברכישת הקנאביס הרפואי. הביקוש לגידול הקנאביס באופן עצמי מחד, אך בסביבה מבוקרת מאידך, הולך וגובר, ואנו דואגים לעמוד בו בכל האמצעים האפשריים לרשותנו".

בתחילת חודש יוני השנה חתמה החברה על הסכם שיווק והפצה עם חברת ההפצה האמריקנית OutForm, לשיווק רובוט גידול הקנאביס הביתי שלה בארה"ב. במסגרת ההסכם OutForm, המשווקת מוצרים של חברות שונות כדוגמת רולקס, ולרשתות הקמעונאיות הגדולות בארה"ב וביניהן הום דיפו ו- Bed Bath & Beyond, תהיה המפיצה של סידו בשוק האמריקני דרך הרשתות הקמעונאיות, ודרך אתר האינטרנט של חברת ההפצה.

סידו פיתחה מערכת אוטומטית לגידול קנאביס רפואי הפועלת משלב ההנבטה ועד לקבלת יבול, הפועלת בתוך מבנה אטום החסום בפני מזיקים ומחלות צמחים. תהליך הגידול הממוכן מנוהל על ידי אלגוריתם המפענח את מצב וצרכי הצמח בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה וקובע מינון מדויק של דישון, השקיה וטמפרטורות. טכנולוגיה נוספת של לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את ביצועי הגידול על ידי הסקת תובנות ממחזורי גידול קודמים. החברה החלה עם פיתוח מתקן גידול קטן שהחל להימכר השנה בקליפורניה ארה"ב למגזר הביתי, ומפתחת מכולות לייצור מסחרי של צמח הקנאביס וירקות שונים עבור השוק החקלאי והקמעונאי.

לסידו הסכם עם קיבוץ דן לגידול חקלאי של קנאביס רפואי באמצעות מתקני גידול חקלאיים אוטומטיים במכולות בשטח הקיבוץ. לאחרונה הצטרפו לחברה דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, עו"ד פנינת ינאי וד"ר ג'ינדאיי פרייזר, ששימשה יועצת בכירה של קונדוליסה רייס וממונה על אפריקה במשרד מזכיר המדינה בממשל בוש, כמשקיעים וחברי דירקטוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות