אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקות הפקס חוזרות? ביקושים חזקים בגיוס חוב של צרפתי - מבלי שנערך כלל רוד שואו צילום: שאטרסטוק

הנפקות הפקס חוזרות? ביקושים חזקים בגיוס חוב של צרפתי - מבלי שנערך כלל רוד שואו

בכירי חברת יזומות הנדל"ן ויתרו על סבב הפגישות עם המוסדיים לקראת הנפקת האג"ח; לגיוס הוזרמו ביקושים של 100 מיליון שקל - החברה נענתה להתחייבויות בהיקף של 56 מיליון שקל

06.08.2019, 18:03 | חזי שטרנליכט

הסחורה בענף הנדל"ן הופכת לחמה יותר ויותר ונראה שהמוסדיים עומדים בתור לרכוש ניירות ערך של יזמיות בתחום. השלב המוסדי של חברת הבנייה צרפתי צבי ובניוהסתיים אתמול בהצלחה, למרות הטלטלה שפוקדת את הבורסות בעולם - לגיוס הוזרמו ביקושים של 100 מיליון שקל, החברה נעתנה להתחייבויות בסכום של 56 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי הגיוס של צרפתי בוצע מבלי שהחברה ובכיריה ערכו כלל סבב סיורים בקרב המוסדיים. החברה אף לא פרסמה בתקופה האחרונה מצגת עדכנית לגבי פעילותה, פרקטיקה שנהוגה בקרב החברות הציבוריות שיוצאות לגיוס. האג"ח דורגו ברמת +BBB על ידי מעלות בסוף יולי, לצורך הרחבת הסדרה.

הגיוס נותן אינדיקציה אפשרית לשובן של "הנפקות פקס", כלומר הנפקות שהחברות רק מודיעות על קיומן, מבלי להסתובב ולנסות להציג את המודלים והתוכניות של החברותף והביקושים זורמים בהמשך.

הריבית שהשיגה צרפתי נמוכה משמעותית מריבית המקסימום שהוצעה והיא נסגרה על 3.88% מול 4.4%. המח"מ של אגרות החוב הוא כ-2.91 שנים. משה צרפתי, מנכ"ל משותף בחברה ציין כי "הביקושים הגבוהים וריבית הסגירה משקפים  הבעת אמון בחברה, וביכולתה לייצר ערך למשקיעים. אנו פועלים כיום במרץ לפיתוח פרויקטים מגוונים באזורי ביקוש ומודים על התמיכה".

חברת צרפתי ובניו עוסקת בייזום והקמה של מבנים למגורים ולמסחר בישראל. החברה פועלת באזורי ביקוש כדוגמת תל אביב, קרית אונו, ראשון לציון, נס ציונה, בת ים וחולון, ונמצאת בימים אלה בתהליכי בנייה ותכנון מתקדם של כ-675 יח"ד וכ-45,914 מ"ר של שטחי מסחר, תעשייה ומשרדים.

הבורסה בתל אביב , צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב | צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות