אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרשרת הורדות ריבית: הבנקים של הודו, תאילנד וניו זילנד מפתיעים את המשקיעים צילום: איי אף פי

שרשרת הורדות ריבית: הבנקים של הודו, תאילנד וניו זילנד מפתיעים את המשקיעים

הורדת הריבית בארה"ב ומלחמת הסחר נותנות את אותותיהן: הבנק ההודי הוריד את הריבית ב-0.35% ל-5.4% - התחזיות עמדו על הורדה של 0.25%; הריבית בתאילנד הורדה ב-0.25% ובניו זילנד ב-0.5%

07.08.2019, 11:52 | שירות כלכליסט
שורה של הורדות ריבית מפתיעות בעולם: הבנק המרכזי בהודו הוריד את הריבית ב-35 נקודות בסיס - ההורדה הרביעית של הריבית מאז תחילת השנה, במהלך מתמשך שמכוון לתמוך כלכלה ההודית הנחלשת. הריבית בהודו הופחתה ל-5.4%, רמתה הנמוכה ביותר מאז 2010.  

קראו עוד בכלכליסט

ההורדה הייתה גבוהה מכפי שהעריכו הכלכלנים, שציפו לירידה של 0.25% בלבד. אולם, נגיד הבנק המרכזי שאקטיקאנטה דאס (Shaktikanta Das) אמר בתדרוך לעיתונאים כי ועדת המדיניות המוניטארית בבנק מצאה כי הורדה של 25 נקודות האחוז "לא הייתה מספקת", בעוד שהורדה של 50 נקודות האחוז נתפסה כ"מוגזמת", ולכן ההורדה של 35 נקודות האחוז היא "מאוזנת".

הבנק ההודי לא היה היחיד שיצא היום למהלך הרחבה: הבנק המרכזי של תאילנד הודיע באופן מפתיע על הורדת ריבית של 0.25% ל-1.50%, ומוקדם יותר הודיע הבנק המרכזי של ניו זילנד על הורדה חדה ומפתיעה של הריבית, בשיעור של 0.50%, לרמה של 1% - הכלכלנים בניו זילנד ציפו להורדה של עד 0.25%.

גישה אגרסיבית בהודו 

הבנק המרכזי של הודו מפגין השנה את הגישה האגרסיבית ביותר אסיה בכל הקשור להורדות ריבית, זאת בניסיון לתמרץ את הצמיחה שעומדת על השיעור הנמוך ביותר שלה מזה חמש שנים ולעודד השקעות. הורדת הריבית בשבוע שעבר בארה"ב ומלחמת הסחר המסלימה בין ארה"ב וסין מאפשרות לקובעי המדיניות סיבות למצוא כלים שיעניקו תמיכה נוספת לכלכלות שלהם.

הורדת הריבית בהודו "מצביעה על נכונות הבנק המרכזי לפעול בצורה נרחבת יותר", הגיב הכלכלן רדהיקה ראו (Radhika Rao) מ-DBS גרופ הולדינגס בסינגפור.

במקביל להורדת הריבית, הבנק המרכזי בהודו הוריד גם את תחזית הצמיחה השנתית. לפי התחזית הנוכחית, הצמיחה בשנה הפיסקאלית שהחלה ב-1 באפריל תעמוד על 6.9%, ירידה לעומת תחזית של 7% שפורסמה ביוני. במקביל, ההערכה היא כי האינפלציה תעמוד על 3.1% ברבעון השני הפיסקאלי, מתחת ליעד של 4% שהציב הבנק.

רופי , צילום: איי אף פי רופי | צילום: איי אף פי רופי , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות