אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו''ח: צפון קוריאה משתמשת בתקיפות סייבר כדי לממן את תוכנית הגרעין שלה צילום: רויטרס

דו''ח: צפון קוריאה משתמשת בתקיפות סייבר כדי לממן את תוכנית הגרעין שלה

מחקר של האו''ם מצא שהדיקטטורה הקומוניסטית העבירה כ-2 מיליארד דולר לתקציב תכנית הגרעין שלה שמקורם בתקיפות סייבר. ההאקרים הצפון קוריאנים תקפו כ-35 מטרות ב-17 מדינות כך נחשף

07.08.2019, 12:49 | שירות כלכליסט
דו"ח חדש וסודי של האו"ם חושף כי צפון קוריאה העבירה סכום מוערך של 2 מיליארד דולר לתכנית שלה לייצור נשק להשמדה המונית, אותם השיגה באמצעות התקפות סייבר "נרחבות ומתוחכמות להפליא".

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח, שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס והוגש בשבוע שעבר לוועדת הסנקציות של מועצת הביטחון של האו"ם, צפון קוריאה "המשיכה להרחיב את תכנית הנשק הגרעיני שלה אף שלא ביצעה ניסוי גרעיני או שיגור של טילים בליסטיים". מאחורי הדו"ח עומדים מומחים עצמאיים שעקבו אחר תכנית הגרעין הקוריאנית במשך שישה חודשים. המשלחת הצפון קוריאנית לאו"ם לא הגיבה על הדו"ח.

קים ג קים ג'ונג-און צופה בניסוי בנשק גרעיני טקטי | צילום: אי פי איי קים ג

לפי המומחים, צפון קוריאה "השתמשה בהתקפות סייבר כדי ליזום התקפות מתוחכמות להפליא לגניבת כספים ממוסדות פיננסיים ופלטפורמות למסחר במטבעות דיגיטליים". הם השתמשו גם בהתקפות הסייבר כדי להלבין את הכסף הגנוב.

"ההאקרים של צפון קוריאה , רבים מהם פעלו תחת ההנחיות של סוכנות הביון של המדינה (Reconnaissance General Bureau), גייסו כסף עבור התכנית לייצור נשק להשמדה המונית, כשכלל ההכנסות מהתקפות הסייבר עומדות בשלב זה על 2 מיליארד דולר", נכתב בדו"ח.

המומחים הוסיפו כי הם חוקרים "35 תקריות מדווחות של התקפות על מוסדות פיננסיים ופלטפורמות מסחר במטבעות דיגיטליים מצד האקרים מצפון קוריאה, וכן פעילות כריית מטבעות שנועדו להשיג להם מט"ח". התקריות ארעו ב-17 מדינות שונות. לפי טענת המומחים, ההתקפות על פלטפורמות המסחר במטבעות דיגיטליים אפשרו לצפון קוריאה "לייצר הכנסה בדרכים שקשה להתחקות אחריהן ונתונות לפחות פיקוח ממשלתי מאשר בסקטור הבנקאות המסורתי".

מועצת הביטחון מטילה על צפון קוריאה סנקציות כבר מאז 2006 בתגובה למאמצי המדינה לייצר נשק גרעיני וטילים בליסטיים. בהתאם לסנקציות, אסור לייצא למדינה פחם, ברזל, עופרת, מוצרי טקסטיל ומאכלי ים. ממשרד החוץ האמריקאי מסרו בתגובה: "אנחנו קוראים לכל המדינות האחראיות לנקוט בפעולה לפגוע ביכולת להוציא לפועל התקפות סייבר מרושעות, שמייצרות הכנסות שתומכות בתכנית הלא חוקית לייצור נשק להשמדה המונית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות