אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע בטבע: סמנכ"ל הכספים פורש "מסיבות אישיות" צילום: Teva

זעזוע בטבע: סמנכ"ל הכספים פורש "מסיבות אישיות"

מייק מקללן מכהן בתפקיד מאז נובמבר 2017, ולפי הודעת החברה הוא עוזב בעקבות סיבות אישיות שמאלצות אותו לעבור לגור סמוך למשפחתו; טבע פירסמה היום דוחות ומניית החברה נופלת ב-6.5%

07.08.2019, 14:39 | חזי שטרנליכט

סמוך לפרסום התוצאות הכספיות של הרבעון השני, סמנכ"ל הכספים של חברת טבע, מייק מקללן הודיע היום (ד') על פרישתו.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה המפתיעה על הפרישה, ציינו בחברה כי מקללן עוזב את התפקיד על רקע "נסיבות אישיות" שמאלצות אותו לעבור לגור סמוך למשפחתו. טבע החלה בהליך איתור סמנכ"ל כספים חדש, ומקללן צפוי להישאר בתפקיד עד למועד פרסום דוחות הרבעון השלישי של 2019.

חברת הפארמה פירסמה היום את דוחות הרבעון השני של 2019 שעלו על ציפיות השוק, אך המניה מאבדת 6.3% במסחר בבורסת תל אביב.

מייק מקללן, סמנכ"ל הכספים הפורש של טבע, צילום: Teva מייק מקללן, סמנכ"ל הכספים הפורש של טבע | צילום: Teva מייק מקללן, סמנכ"ל הכספים הפורש של טבע, צילום: Teva

מקללן מונה לתפקיד בנובמבר 2017, לאחר שכיהן כסמנכ"ל בכיר וכמנהל כספים ראשי זמני החל מיולי 2017. 

קור שולץ, נשיא ומנכ"ל החברה אמר בתגובה לפרישה: "מקללן מילא תפקיד מרכזי בביצוע תוכנית הארגון מחדש בת השנתיים של החברה, בכדי להבטיח הפחתה משמעותית של בסיס העלויות ולשפר את הביצועים העסקיים".

מניית טבע קרסה אתמול ביותר מ-10% בוול סטריט לאחר שחברות מתחרות הגיעו לפשרה בפרשת האופיואידים. חברות הפצת התרופות מק'קסן, קרדינל הלת' ואמריסורברגן הציעו לשלם 10 מיליארד דולר כדי לסגור תביעות מצד 35 מדינות בהיקף של 45 מיליארד דולר. הסכום מהווה נקודת פתיחה למשא ומתן מול הרשויות והוא עשוי להיות גבוה יותר. המשקיעים נבהלו ומניית טבע צנחה לשפל חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כמה הערות לכתבה
ראשית - אין פשרה. יש הצעה של כמה מפיצים לפשרה. זה עוד לא נדון, לא סוכם, ולא התקבל. אם היתה באמת נחתמת פשרה היינו רואים תנועה משמעותית בשוק. שנית - המסחר הסתיים אתמול בעליה של 3.26% ואת זה משום מה לא ציינתם והכי חמור - אומר הבן אדם שהוא חייב לסיים תפקיד בגלל נושאים משפחתיים. המנכ"ל חוזר על זה ומגלה שמדובר בבעיית בריאות במשפחתו, ובכם אין רחמים אלא רק ציניות? הכתבים עושים מזה כותרת, והמגיבים? "יאבד את הנחת העובד" "מעניין למה". למה לא לקבל דברים כפשוטם? כמי שנאלץ לשנות מסלול קריירה בגלל פציעה של בן משפחה אני ממש מקבל בחילה מתגובות כאלה. לא רוצה לאחל לאף אחד שיהיה צריך לקבל החלטות כאלה.
דני  |  08.08.19
לכל התגובות