אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הסחר בין סין לארה"ב פגעה בהכנסות אבן קיסר הישראלית צילום: נמרוד גליקמן

מלחמת הסחר בין סין לארה"ב פגעה בהכנסות אבן קיסר הישראלית

המכסים שהטיל נשיא ארה"ב טראמפ על יבוא משטחי קוורץ מסין לארה"ב פגעו במכירות של אבן קיסר באוסטרליה ובקנדה - השווקים הוצפו בסחורה סינית שלא יכלה להימכר בארה"ב; החברה דיווחה על הכנסות של 141.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2019 ולא הגיעה לתחזיות השוק

07.08.2019, 18:36 | חזי שטרנליכט

אבן קיסר ממשיכה לדשדש ומציגה היחלשות בהכנסות בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. יצרנית משטחי הקוורץ למטבחים מקיבוץ שדות ים פירסמה היום (ד') את דוחות הרבעון השני של 2019 והורידה את תחזית המכירות השנתית.

קראו עוד בכלכליסט

המכסים שהטיל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על יבוא משטחי קוורץ מסין לארה"ב, פגעו בהכנסות של חברת אבן קיסר. עם זאת, רמת הרווחיות הייתה גבוהה יחסית כך שהחברה הצליחה לעקוף את תחזיות של האנליסטים. החברה נאלצה לקצץ את תחזית המכירות שלה ל-2019 בעקבות התגברות התחרות באוסטרליה וקנדה, עקב הצפה של שווקים אלה בסחורה סינית שלא נכנסה לארה"ב.

משטח עבודה של אבן קיסר משטח עבודה של אבן קיסר משטח עבודה של אבן קיסר

ההכנסות ירדו ב-5.4% ביחס לרבעון השני של 2018 והסתכמו ב-141.1 מיליון דולר - נמוך מתחזית השוק שהייתה 147 מיליון דולר. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות צנח ב-41.8% ביחס לתקופה המקבילה ועמד על 6.4 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם עמד על 23 סנט למניה ועקף את צפי האנליסטים ל-21 סנט למניה.

אבן קיסר פירסמה תחזית הכנסות מונמכת ל-2019 אך צופה שה-EBITDA יישאר באותה רמה שחזתה בתום הרבעון הראשון. החברה צופה שההכנסות ינועו השנה בין 550 ל-565 מיליון דולר. זאת לעומת התחזית הקודמת למכירות של 600-580 מיליון דולר. תחזית ה-EBITDA המתואמת של החברה ל-2019 נותרה ללא שינוי בטווח של 80-72 מיליון דולר.

יובל דגים, מנכ"ל אבן קיסר, התייחס לתוצאות ואמר כי "מהלכי הארגון מחדש שביצענו בצפון אמריקה בתחילת השנה באו לידי ביטוי בשיפור התוצאות בפעילות הליבה בארה"ב. שוק הקוורץ בארה"ב מהווה הזדמנות גדולה ונמשיך להתמקד במינוף פלטפורמת ההפצה שלנו בכדי להגדיל נתח שוק לאורך זמן.

"הדינמיקה בשווקים הגלובליים בעקבות הטלת המכסים בארה"ב על יבוא משטחי קוורץ מסין הביאה לביצועים חלשים מהצפוי ברבים מהשווקים מחוץ לארה"ב, אשר מתאימים את עצמם לתנאי השוק החדשים. אנו בטוחים שיש בידינו את התוכנית, האסטרטגיה והצוות הנכון להשגת יעדי החברה לטווח הארוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות