אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מאשים: גוגל חתרה נגדי במהלך הקמפיין לנשיאות צילום: רויטרס

טראמפ מאשים: גוגל חתרה נגדי במהלך הקמפיין לנשיאות

נשיא ארה"ב הזהיר את ענקית האינטרנט שהוא "עוקב מקרוב" אחריה, אך לא סיפק שום הוכחה לטענותיו. בהמשך גם תקף את מנכ''ל גוגל סונדאר פיצ'אי בנוגע לפעילותה בסין

07.08.2019, 19:27 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ המשיך אתמול (ג') בהתקפות שלו נגד גוגל, וטען כי ענקית הטכנולוגיה חתרה נגדו במהלך הקמפיין לנשיאות ב-2016, והזהיר כי הוא "עוקב מקרוב" אחרי החברה לקראת הקמפיין ב-2020, שבו הוא מתכוון להתמודד שוב. עם זאת, טראמפ לא סיפק שום הוכחות להאשמות הללו.

קראו עוד בכלכליסט

בשורה של ציוצים בטוויטר תקף טראמפ גם את מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי והעלה שאלות הנוגעות לעבודה של החברה בסין, על אף שמוקדם יותר פורסמה הודעה רשמית מצד הממשל כי לא הוטלו הגבלות על העבודה הזו.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ

"אנחנו משקיעים מאמצים נרחבים כדי לבנות את המוצרים שלנו ולהתוות את המדיניות בדרכים שלא כוללות הטיות פוליטיות", נמסר בהצהרה מטעם גוגל.

טראמפ מצידו טוען כי גוגל וחברות טכנולוגיה נוספות מעניקות לו ולפוליטיקאים שמרנים אחרים יחס לא הוגן. הוא אף העלה את האפשרות להרחיב את הרגולציה על הסקטור.

מחוקקים נוספים קראו גם להגדלת הרגולציה על התעשייה, זאת לאחר דיווחים על מידע שגוי שפורסם ברשתות החברתיות במהלך קמפיין הבחירות, והגילויים על מעורבות רוסית דרך הרשתות החברתיות.

טראמפ האשים אתמול את גוגל בפעולות "מאד לא חוקיות" אך כאמור לא גיבה את הדברים בהוכחות, ולא הוגשו נגד החברה כתבי אישום. "שיבוש תוצאות לטובת מטרות פוליטיות יפגע בעסקים שלנו ומנוגד למשימה שלנו לספק תוכן מועיל לכלל המשתמשים שלנו", נמסר עוד מגוגל.

בחודש שעבר נפגש טראמפ עם פיצ'אי בבית הלבן , ולאחר הפגישה עדכן שר האוצר סטיבן מנושין כי הובטח לממשל כי העבודה של גוגל עם סין "היא מוגבלת ביותר". זה כמובן לא מנע מטראמפ להשתמש בחשבון הטוויטר שלו כדי להטיח האשמות דומות בגוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות