אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לזלי וקסנר מאשים את ג'פרי אפשטיין בהונאת כספים בקרן שניהל צילום: AP

לזלי וקסנר מאשים את ג'פרי אפשטיין בהונאת כספים בקרן שניהל

בעל קרן וקסנר דיווח על כך לחברי ארגון הצדקה שלו. דבריו, גילה על הכספים החסרים רק לאחר שניתק קשרים עם אפשטיין ב-2007. אפשטיין עצור בחשד שסחר בקטינות וביצע עבירות מין נוספות

08.08.2019, 11:06 | שירות כלכליסט

לזלי וקסנר, מנכ"ל אל ברנדס, הבעלים של מותג ההלבשה התחתונה ויקטוריה'ס סיקרט, מאשים את ג'פרי אפשטיין בהוצאה במרמה של "כמויות כסף גדולות", ממנו ומבני משפחתו, כך לפי מכתב שנשלח לחברי ארגון הצדקה שלו, קרן וקסנר. אפשטיין עצור בחשד שסחר בקטינות וביצע עבירות מין נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המכתב, וקסנר גילה על הכספים החסרים רק לאחר שניתק קשרים עם אפשטיין ב-2007. "למען האמת, זה היה שוק עצום, אף שברור שהוא מחוויר לעומת ההאשמות הנוכחיות שמופנות כלפיו", כתוב במכתב, שהגיע לידי CNN אך אינו חתום או כולל תאריך. לא הושגה תגובה מעורך דינו של אפשטיין.

ג ג'פרי אפשטיין | צילום: AP ג

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, מסמכי מס מ-2008 מצביעים על כך שאפשטיין "העביר השקעות בשווי 46 מיליון דולר לקרן צדקה של וקסנר". אולם, לפי וקסנר הסכום הזה מייצג רק חלק קטן מכלל הכספים שבהם מעל לטענתו אפשטיין, ששימש כמנהל הכספים שלו.

לפי החוקרים, בין 2005-2002 הוא שילם לנערות בנות 14 בלבד לשכב איתו. עוד הוא נאשם כי אף שילם לחלק מהנערות כדי שיגייסו קרבנות נוספים. אם יימצא אשם, הוא עומד בפני עונש מאסר של עד 45 שנים.

בעת מעצרו חשף וקסנר בפני העובדים באל ברנדס כי אפשטיין שימש כמנהל הכספים האישי שלו, וכן כנאמן בקרן וקסנר שפועלת לקדם מנהיגים יהודים בצפון אמריקה ובישראל.

וקסנר מצא עצמו מעורב בשערורייה, לאחר שאחת המתלוננות נגד אפשטיין טענה כי הוא תקף אותה מינית בביתו של וקסנר. הדברים נאמרו כחלק ממתן הצהרה בשבועה באפריל כחלק מתביעת לשון הרע שהוגשה נגד עורך הדין אלן דרשוויץ על ידי המתלוננת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות