אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקסמבורג בדרך להיות חלוצת השימוש החוקי בקנאביס באירופה צילום: גטי אימג'ס

לוקסמבורג בדרך להיות חלוצת השימוש החוקי בקנאביס באירופה

על פי הצעת החוק, תושבי המדינה מעל גיל 18 יוכלו לרכוש באופן חוקי קנאביס לצרכי פנאי. לוקסמבורג גם תפקח על הייצור וההפצה באמצעות סוכנות מיוחדת שתוקם לצורך העניין

08.08.2019, 14:00 | שירות כלכליסט

לוקסמבורג עומדת להפוך למדינה הראשונה באירופה שמאשרת לגליזציה של ייצור וצריכה של קנאביס, כך אישר שר הבריאות אתיין שניידר. 

קראו עוד בכלכליסט

"מדיניות הסמים שהיתה לנו ב-50 השנים האחרונות לא עבדה", אמר אתיין שניידר לאתר "פוליטקו". "האיסור הגורף הפך את הסמים למעניינים יותר לצעירים...אני מקווה ששאר המדינות יאמצו גישה פתוחה יותר כלפי סמים".

קנאביס (ארכיון), צילום: Getty קנאביס (ארכיון) | צילום: Getty קנאביס (ארכיון), צילום: Getty

על פי החוקים המתגבשים, תושבי לוקסמבורג מעל גיל 18 יוכלו לרכוש באופן חוקי קנאביס לצרכי פנאי. המדינה גם תפקח על הייצור וההפצה באמצעות סוכנות מיוחדת שתוקם לצורך העניין.

לוקסנבורג, כיכר החוקה, צילום: בלומברג לוקסנבורג, כיכר החוקה | צילום: בלומברג לוקסנבורג, כיכר החוקה, צילום: בלומברג

טיוטת הצעת החוק אמורה להיחשף בהמשך השנה, ותספק פרטים נוספים לגבי סוגי הקנאביס שיימכרו ושיעור המס שיוטל על המכירות, כשהכוונה היא להשתמש בהכנסות ממסים לצורך תכניות חינוך על סמים. לפי שניידר, החוק קרוב לוודאי שיכלול איסור על רכישת מריחואנה בידי אנשים שאינם תושבי המקום, וזאת על מנת למנוע תיירות סמים. ככל הנראה ייאסר גם גידול ביתי.

לעומת זאת, קטינים בגילי 17-12 לא יענשו אם יתפסו מחזיקים 5 גרם או פחות, אך מי שיפר את החוקים הנדיבים ייענש בחומרה. שניידר הוסיף כי הוא מעוניין לעודד את שאר המדינות החברות באיחוד האירופי ללכת בדרכה של לוקסמבורג.

ברגע שהחוק יאושר סופית, ככל הנראה בתוך שנתיים, תצטרף לוקסמבורג למדינות כמו קנדה, אורוגוואי ו-11 מדינות בארה"ב שכבר אישרו את הלגליזציה.

בשלב זה מריחואנה רפואית היא חוקית בלוקסמבורג, אך אסור לרכוש, למכור או לגדל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות