אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה ברקת קיבל ממגדל את המידע על אישור הדיבידנד ולא עצר אותו צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

משה ברקת קיבל ממגדל את המידע על אישור הדיבידנד ולא עצר אותו

הממונה על שוק ההון קיבל ממגדל את פרוטוקול האסיפה שאישרה חלוקת דיבידנד בגובה 350 מיליון שקל, שבועות ספורים לפני שברקת פירסם עדכון שהפיל את מגדל מתחת לרף הנדרש לחלוקת דיבידנד; באנטרופי המליצו לתמוך בדיבידנד אך עשויים לשנות כעת עמדתם

08.08.2019, 14:00 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון משה ברקת לא עצר את חלוקת הדיבידנד של מגדל, אף שקיבל את כל המידע הרלוונטי. חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו הודיעה על חלוקה של 350 מיליון שקל שבועיים בלבד לפני שעודכנו התנאים לחלוקת דיבידנד - עדכון שהוריד אותה מתחת לרף החלוקה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול חשפה מגדל כי עדכון לוחות התמותה שפרסם ברקת לפני חודש, מביא אותה ליחס כושר פירעון הנמוך מ-100%, הרף המינימלי הנדרש לצורך חלוקת דיבידנדים.

מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: אוראל כהן מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו | צילום: אוראל כהן מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: אוראל כהן

ברקת קיבל ממגדל פרוטוקולים של ישיבת דירקטוריון החברה, שהחליט בסוף יוני על חלוקת הדיבידנד וכן מידע על תחזית רווחים עתידית. כך עולה מהמלצה שפרסמה חברת הייעוץ אנטרופי בשבוע שעבר לגופים המוסדיים, שהמליצה להם לתמוך בחלוקת הדיבידנד שכבר חולק ממגדל ביטוח למגדל אחזקות וממגדל אחזקות לבעלי המניות בציבור.

בהערת שוליים בהמלצה של אנטרופי, שנכתבה עוד בטרם מגדל דיווחה על השפעות לוחות התמותה נכתב כי מגדל נדרשת "למסור לממונה בתוך 20 ימי עסקים ממועד החלוקה תחזית רווח לשנתיים העוקבות למועד חלוקת הדיבידנד; תוכנית שירות חוב מעודכנת שאושרה על ידי דירקטוריון החברה, וכן תוכנית שרות חוב מעודכנת של חברת האחזקות המחזיקה בחברה שאושרה על ידי דירקטוריון חברת האחזקות; תכנית ניהול הון שאושרה על ידי דירקטוריון החברה; פרוטוקול הדיון בדירקטוריון החברה בו אושרה חלוקת הדיבידנד, בצרוף חומר הרקע לדיון".

דירקטוריון מגדל בראשות ניר גלעד אישר את החלוקה לפני קצת יותר מחודש, כך שכל החומר נמצא כבר בידיים של רשות שוק ההון. למרות זאת, ולמרות שהרשות ידעה שלוחות התמותה שפירסמה רק שבועיים לאחר חלוקת הדיבידנד צפויות להשפיע לרעה על מגדל, היא לא פנתה לחברה ולא ביקשה ממנה להשהות את הדיבידנד או לקבל עוד מידע על ניתוחי רגישות של השפעות אפשרויות של תרחישי התארכות תוחלת החיים או תרחישים של ירידת סביבת הריבית על ההון של מגדל.

בשבוע הבא תתקיים אסיפת בעלי המניות של מגדל אחזקות לצורך אישור חלוקת הדיבידנד לבעלי המניות מהציבור ולחברת אליהו הנפקות שדרכה שולט אליהו במגדל. זוהי אסיפה טכנית שכן נדרש רוב רגיל ובעל השליטה שלמה אליהו תומך בחלוקה.

בכל זאת מעניין לראות כיצד יצביעו בעלי מניות המיעוט בחברה, לאחר ההתפתחויות. ההמלצה של אנטרופי למוסדיים לתמוך בחלוקה התפרסמה לפני הדיווח של מגדל, ולכן בחברת הייעוץ עוד עשויים לשנות את המלצתם. עם זאת, שינוי ההמלצה יהיה בעיקר אמירה הצהרתית שכן בחלוקת דיבידנד נדרש רוב רגיל בלבד ולכן אליהו שולט בגורל ההצבעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות