אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים הסכסוך בסופרגז: זכויות העובדים ישמרו גם לאחר המעבר לאלקו צילום: אוהד צויגנברג

הסתיים הסכסוך בסופרגז: זכויות העובדים ישמרו גם לאחר המעבר לאלקו

ההסתדרות ועובדי סופרגז הגיעו להסכמות: העובדים יקבלו מענק חתימה בהתאם לוותק, שינוע בין 1,500 שקל לעובדים חדשים, ועד גובה של שלוש וחצי משכורות לוותק של מעל ל-20 שנה - הזכויות ישמרו עד 2024

08.08.2019, 14:49 | ליאור גוטמן

ההסתדרות הכללית וחברת סופרגז הגיעו היום (ה) להסכמות שאמורות לסיים את הסכסוך בחברה, הנוגע לתנאי שכר העובדים, בעקבות מכירתה לאלקו. ממידע שהגיע לידי כלכליסט עולה שהעובדים יקבלו מענק חתימה מיוחד בהתאם לוותק, שינוע בין 1,500 שקל לעובדים חדשים ועד גובה של שלוש וחצי משכורות למי שצבר וותק מעל ל-20 שנה. עוד נקבע שכלל הזכויות ישמרו לפחות עד שנת 2024.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף נקבע על יישום מנגנון פיטורים מחמיר, כך שכל בקשה לצמצום עובדים תיעשה בתיאום ובהסכמה של נציגות העובדים, ובהיעדרה יכריע בעניין בורר חיצוני.

מייקי ודניאל זלקינד מנהלים משותפים באלקו, שרכשה את סופרגז מקבוצת עזריאלי, צילום: Israel Hadari מייקי ודניאל זלקינד מנהלים משותפים באלקו, שרכשה את סופרגז מקבוצת עזריאלי | צילום: Israel Hadari מייקי ודניאל זלקינד מנהלים משותפים באלקו, שרכשה את סופרגז מקבוצת עזריאלי, צילום: Israel Hadari

ההסכמות הגיעו לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוציא לאחרונה צו מניעה נגד השביתה שתכננו עובדי סופרגז. זאת, לאחר שההסתדרות הכללית עתרה במטרה למנוע פגיעה, לכאורה, בתנאי השכר של העובדי בעקבות רכישת החברה בידי אלקום.

מי שהשתתף בטקס החתימה היו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, מנכ"ל סופרגז כפיר נבון, ויו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל. החתימה אמורה לשחרר את כל המגבלות שנולדו לאחר מכירת סופרגז מקבוצת עזריאלי לקבוצת אלקו בעבור 770 מיליון שקל.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר במעמד החתימה על ההסכם ש"גם כשמוכרים חברה, צריך לדעת ולזכור את הזכויות של מי שבנו אותה ויצרו לה את המוניטין שלה. אני מודה לכל הצדדים שלקחו חלק במו"מ וידעו להגיע בסופו של דבר להסכמות הנותנות את הכבוד הראוי לעובדי סופרגז ומעניקות להם ביטחון כלכלי ותעסוקתי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות