אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם האלף: שבירו לנד מכרה כ-10,000 מ"ר משרדים הדמיה: טוטם הדמיות

מתחם האלף: שבירו לנד מכרה כ-10,000 מ"ר משרדים

בעקבות ההצלחה רכשה חברת שיווק הקרקעות שטח צמוד נוסף, גם הוא מיועד לבניית 10,000 מ"ר משרדים, שהליך שיווקו עתיד לצאת לדרך בקרוב. המנכ"ל מאיר צ'צ'קס: "המחירים פה הם שוברי שוק"

11.08.2019, 09:22 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

חברת שבירו לנד השלימה מכירה של כ-10,000 מ"ר משרדים במתחם ה-1000, מטרופולין העסקים החדשני המוקם בימים אלה במערב ראשון לציון. הרוכשים שילמו לשבירו לנד תמורת השטח סכום מצטבר של מיליוני שקלים.

 

שבירו לנד היא אחת ממאות בעלי הקרקעות הפרטיים במתחם, והשטח נשוא העסקה הוא במגרש 510. על רקע ההצלחה במגרש 510, רכשה החברה שטח נוסף של 10,000 מ"ר במגרש 509 הצמוד, כשהליך השיווק עתיד לצאת לדרך כבר בפרק הזמן הקרוב, במחירי השקה אטרקטיביים. החברה מציעה למשקיעים מנגנון הגנה מרבי, במסגרתו העברת התשלום מתבצעת רק לאחר רישום הערת אזהרה בטאבו.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

"המחיר ההתחלתי למשרדים בשטח של 30 מטר הוא 150 אלף שקל, ומדובר במחירים שוברי שוק", אומר מאיר צ'צ'קס, המנכ"ל והבעלים של שבירו לנד. "בניגוד להשקעה בדירה המצריכה הון של 1.5 מיליון שקל לכל הפחות, בנדל"ן מסחרי ניתן להשקיע גם עם הון עצמי צנוע יחסית. עניין נוסף שחשוב להביא בחשבון, הוא שאף שמתחם ה-1000 נמצא באזור המרכז, השכירות נמוכה יותר ביחס למתחמים בתל אביב, וכך גם הארנונה – דבר שמושך אלינו קהל משקיעים מגוון".

העבודות במתחם ה-1000. יאכלס כ-100 אלף עובדים ולמעלה מ-22 אלף תושבים העבודות במתחם ה-1000. יאכלס כ-100 אלף עובדים ולמעלה מ-22 אלף תושבים העבודות במתחם ה-1000. יאכלס כ-100 אלף עובדים ולמעלה מ-22 אלף תושבים

לצד התמקדותה בנדל"ן מסחרי, שבירו לנד פונה גם למי שמעוניין להשקיע בקרקעות למגורים במתחם, ומציעה שטחים בסדרי גודל שונים ובמחיר התחלתי של 590 אלף שקל. "תוך כחודשיים וחצי סגרנו למעלה מ-150 עסקאות", מספר צ'צ'קס, "ההתעניינות היא בפירוש יוצאת דופן. אנשים מבינים שהולך להיבנות פה מתחם שונה ואחר בכל קנה מידה, והם רוצים להיות חלק ממנו".

המגזר העסקי מביע אמון

מתחם ה-1000 עתיד לשלב בין מסחר, תעסוקה, מגורים, בילוי ופנאי, בסטנדרט שטרם נראה בישראל. על פי החזון, יכלול המתחם כ-1.75 מיליון מ"ר לתעסוקה, כ-160 אלף מ"ר למסחר ומלונאות וכ-120 דונם של פארקים וריאות ירוקות, כמו גם כ-5,500 דירות חדשות.

המטרופולין החדש מתוכנן לאכלס כ-100 אלף עובדים ולמעלה מ-22 אלף תושבים, ולנקז אליו תעשיות עתירות ידע, תאגידים פיננסיים, מרכזי מחקר ומוסדות חינוך. עתודות הקרקע במתחם שייכות בחציין לעיריית ראשון לציון והשאר, כאמור, לבעלי קרקע פרטיים.

"מתחם ה-1000 יציב סטנדרטים חדשים בכל הקשור למתחמי תעסוקה, מגורים ופנאי", הכריז באחרונה ראש העיר ראשון לציון, רז קינסטליך. "הנגישות התחבורתית אליו בשילוב עם מיקומו הגאוגרפי והתחבורה הציבורית היעילה שעליה אנו עמלים בימים אלה, יהפכו את מתחם ה-1000 למטרופולין החדש של ישראל. המגזר העסקי כבר מביע אמון גדול במתחם ובעיר ראשון לציון, כשהביקוש הרב כמו גם הסכומים הגבוהים שהוגשו במסגרת המכרזים האחרונים מדברים בעד עצמם".

בשטח עצמו, צוברות העבודות תאוצה, בקידומה של מנהלת מתחם ה-1000, אשר הוקמה בידי העירייה ופועלת בתחומים השונים מול משרדי הממשלה, גופים ציבוריים, חברות, יזמים ומשקיעים בתכנון, פיתוח וביצוע של הקמת המתחם.

לדברי עדי ברוק, מנכ"ל מנהלת מתחם ה-1000: "בהתאם לתוכנית העבודה ואבני הדרך שגיבשנו מראש, המתחם מתקדם ברמה התכנונית והביצועית וזוכה להכרה והתעניינות מצד המערכות והגופים הגדולים במשק הישראלי. מתחם ה-1000 צועד קדימה ומוביל את החזון של עיריית ראשון לציון לפיתוח ויצירת שטחי תעסוקה ומקומות תעסוקה מעורבי שימושים".

על הבאז סביב המתחם המתפתח, בו שווקו בקצב מהיר במכרזים של עיריית ראשון לציון כ-320 אלף מ"ר, מעידות החברות והגופים שכבר דאגו להבטיח את מקומם בו – הכוללות בין היתר את בנק דיסקונט (על יחידות המטה של הקבוצה, כולל בנק מרכנתיל וחברת כאל), חברת פרשקובסקי, חברת אמות, קרןJtlv2 וחברת רוגובין. במאי האחרון דווח ב"כלכליסט" כי חברת הביטוח מגדל תרכוש כ-50% מזכויות הבנייה בפרויקט משרדים שבונה פרשקובסקי במתחם, תמורת סכום של כ-300 מיליון שקל.

צ'צ'קס מרוצה מהתמיכה מצד העירייה: "לרוח הגבית מצד עיריית ראשון לציון והעומד בראשה, שמקדמים את המתחם, יש אפקט משמעותי שמפזר את הערפל אצל המשקיעים – אותה אי-ודאות שמאפיינת לא פעם מיזמים מהסוג הזה".

מנכ"ל שבירו לנד, מאיר צ מנכ"ל שבירו לנד, מאיר צ'צ'קס. "הרוח הגבית מצד העירייה מפזרת את הערפל" | צילום: באדיבות שבירו לנד מנכ"ל שבירו לנד, מאיר צ

לצד קרקעות במתחם ה-1000, לשבירו לנד, המתמחה בהשקעות פוטנציאליות ומניבות תשואה, פעילות ענפה בכל חלקי הארץ. בין היתר מציעה החברה השקעה בקרקעות בחוף התכלת בהרצליה, שדה דב בתל אביב, ח-500 בחולון ופי גלילות.

"השקענו במהלך השנה האחרונה עשרות מיליוני שקלים ברכישת קרקעות באזורים הכי מבוקשים בישראל", אומר צ'צ'קס. "לזהות קרקעות בעלות פוטנציאל זה עניין שדורש הבנה, בקיאות וניסיון. כך למשל, את הקרקעות הראשונות שלנו במתחם ה-1000 רכשנו לפני יותר מעשור. ראינו בעבר לא מעט מקרים של משקיעים שנכנסו לתחום ללא ידע מוקדם, ובלי גורם שילווה, ימליץ ויכוון, ושילמו מחיר כבד בשל כך. אנחנו כאן כדי למנוע מהם לחזור על הטעות הזו".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו