אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסע טיהורים בבנק המרכזי של טורקיה: 9 בכירים הודחו, בהם הכלכלן הראשי צילום: בלומברג

מסע טיהורים בבנק המרכזי של טורקיה: 9 בכירים הודחו, בהם הכלכלן הראשי

חודש לאחר פיטוריו של הנגיד הטורקי על ידי הנשיא ארדואן, פוטרו לפחות 9 פקידים בכירים בבנק המרכזי. בין הבכירים: ראש חטיבת המחקר, הכלכלן הראשי, מנהל מחלקת הבנקאות, ומנהל מחלקת ניהול הסיכונים

09.08.2019, 19:09 | שירות כלכליסט

הבנק המרכזי של טורקיה פיטר לפחות תשעה פקידים בכירים כולל הכלכלן הראשי הקאן קרא, כך אמרו שני פקידים בעלי ידע בנושא שביקשו לא להזדהות. פקידים נוספים שהודחו כוללים את ראש חטיבת המחקר של הבנק, מנהל מחלקת הבנקאות, מנהל מחלקת ניהול הסיכונים ומנהל תחום השינוי הארגוני.

קראו עוד בכלכליסט

סיבת הפיטורים לא צוינה, והם מגיעים לאחר הפיטורים מלפני חודש בדיוק של הנגיד הקודם מורט ג'טינקיה על ידי הנשיא ארדואן, שביקר את הבנק על שלא חתך את שיעורי הריבית במהירות מספקת. הנגיד החדש מורט אויסל חתך את הריבית באגרסיביות ב-4.25% רגע אחרי שנכנס לתפקידו, ואותת כי בעתיד הקרוב צפויות הפחתות ריבית נוספות.

נשיא טורקיה רג נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן | צילום: איי אף פי נשיא טורקיה רג

ארדואן סבור כי הורדת שיעורי הריבית תוריד גם את האינפלציה, אך התיאוריה המקובלת בעולם הכלכלי היא שההיפך הוא הנכון.  טורקיה היא אחת המדינות בעם שיעורי הריבית הגבוהים בעולם 19.75%, לעומת אינפלציה שעמדה על 16.7% ביולי.

הלירה הטורקית היא בין המטבעות בעלי הביצועים הטובים בעולם מול הדולר בחודש האחרון, לאחר שהוסיפה 8.4% לערכה. אתמול היא רשמה עלייה של 0.3% לערכה ורשמה ערך של 5.4783 לירות לדולר נכון ל-11:15 בבוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות