אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסקת החשמל הענקית בלונדון הסתיימה: "הבעיה נפתרה" צילום: שאטרסטוק

הפסקת החשמל הענקית בלונדון הסתיימה: "הבעיה נפתרה"

כמעט מיליון איש הושפעו מהפסקת חשמל נרחבת שנגרמה עקב כשלים בשני גנרטורים. אזורים נרחבים בלונדון נמצאו בעלטה מוחלטת, וכך גם בוויילס ובמקומות נוספים. הפסקות החשמל גורמו לשיבושים בפעילות הנמל, להשבתה של הרכבת התחתית ולפקקי ענק. חברת החשמל הבריטית: "המערכת חזרה לקדמותה"

10.08.2019, 00:14 | שירות כלכליסט

הפסקת החשמל הגדולה של לונדון נגמרה, והחיים בעיר שבו למסלולם. במשך שעה שלמה חלקים גדולים מהעיר נמצאו בעלטה בעקבות כשלים שנגרמו בשני גנרטורים, על פי חברת החשמל המקומית. "הבעיה נפתרה", מסרה החברה הלילה. "המערכה חזרה לקדמותה. 

מוקדם יותר, כאשר עלטה כיסתה את הבירה הבריטית ואזורים נרחבים נוספים בבריטניה, בהם וויילס, החברה צייצה: "אנו מודעים להפסקת החשמל שפוגעת בחלקים גדולים של לונדון. אנו מאמינים כי הדבר נובע מכשל ברשת חברת National Grid המשפיע על לקוחותינו". מאוחר יותר צייצה החברה כי ייתכן שמקור התקלה בבעיה במערכת התמסורת.

השיבושים נגרמו באזורים נרחבים נוספים בבריטניה, בהם אזור South West ו-וויילס. חברת החשמל הפועלת באזורים אלה צייצה אף היא כי היא חווה משבר בקנה מידה גדול: "אנחנו חווים אירוע גדול שמתרחש בתשתית החשמל הלאומית". על פי החברה, היא נמצאת בתהליך של השבת החשמל לחלק מלקוחותיה: "נספק עדכונים נוספים בהקדם האפשרי".

הפסקות החשמל גרמו לשיבושים ברמזורים, בפעילות הנמל והרכבת התחתית. בין היתר, הופסקה הפעילות של קו ויקטוריה של הרכבת התחתית, אולם זה כאמור חזר לפעול. חברת הרכבות הלאומית בבריטניה מסרה כי "בעיות באספקת החשמל גרמו לשיבושים במספר רב של רכבות. גם מסכי המידע בכמה מהאזורים נפגעו. אנא התעדכנו באתר האינטרנט שלנו על המתרחש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות