אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות בחברת החשמל של קליפורניה רק מעמיקות צילום: רויטרס

הצרות בחברת החשמל של קליפורניה רק מעמיקות

PG&E, השקועה בהליכים של תביעות ופשיטת רגל בעקבות אחריותה לשריפות הענק במדינה, דיווחה על הפסד בסך 2.55 מיליארד דולר ברבעון השני; עד כה רשמה הוצאות בגובה 17 מיליארד דולר עבור פיצויים - יותר משווי השוק הנוכחי שלה

10.08.2019, 12:19 | שירות כלכליסט

PG&E, המספקת שירותי חשמל וגז טבעי לחלקים נרחבים בקליפורניה, דיווחה אתמול (ו') על הפסד של 2.55 מיליארד דולר ברבעון השני. זאת לעומת הפסד בגובה 984 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. על כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

ההפסדים נגרמו ברקע תביעות והליכי פשיטת רגל שנגרמו בעקבות שריפות הענק שהשתוללו בקליפורניה ב-2017 וב-2018, כמו גם תיקונים ושיפורים שביצעה החברה בתשתיות החשמל בצפון המדינה.

שריפה בקליפורניה, צילום: אי.פי שריפה בקליפורניה | צילום: אי.פי שריפה בקליפורניה, צילום: אי.פי

היקף הפיצויים אחרי מסים הגיע ל-3.1 מיליארד דולר ומשקף גם הסדר בגובה מיליארד דולר שגיבשה החברה מוקדם יותר השנה כדי לפצות למעלה מתריסר ערים, מחוזות וסוכנויות על הפסדים שנגרמו להם בגין השריפות. ענקית התשתיות נדרשת גם לשלם פיצויים לגורמים שונים בשל שריפות שנגרמו בשל קווי חשמל מיושנים הנמצאים בקרבת עצים.

עד כה רשמה החברה הוצאות בגובה 17 מיליארד דולר בגין פיצויים על שריפות, יותר משווי השוק הנוכחי שלה. בינואר היא הגישה בקשה להגנה מפני נושים בציינה חבויות פוטנציאליות עתידיות בהיקף של למעלה מ-30 מיליארד דולר.

חוקרים מטעם מדינת קליפורניה קבעו בחודש מאי כי אחד מקווי המתח הגבוהים של החברה גרם לדליקה הקטלנית ביותר בתולדות קליפורניה, שבה נהרגו בנובמבר שעבר 86 בני אדם. כמו כן מצאו החוקרים כי הציוד של חברת התשתיות גרם ל-18 דליקות יער ב-2017, כאשר ברוב המקרים היה זה בשל המגע של עצים עם קווי מתח נמוך.

חברת התשתיות פועלת בחודשים האחרונים על מנת להאיץ את קצב הבדיקות והתיקונים שהיא מבצעת לקווי החשמל בניסיון לשדרג את רמת הבטיחות לקראת עונת הדליקות. החברה חשפה מוקדם יותר השנה כמעט 10,000 ליקויי תשתית שונים ומסרה כי תיקנה כמעט את כל אלה המציבים סכנות בטיחות חמורות.

בדיקה שערך "וול סטריט ג'ורנל" בחודש שעבר גילתה כי החברה ידעה משך שנים כי קווי החשמל הישנים שלה עלולים לגרום לשריפות יער, אך בכל זאת לא שדרגה אותם.

בשבוע שעבר דווח כי שתי קרנות גידור המחזיקות ב-7.8% מהחברה הציעו לגייס 15 מיליארד דולר במניות כדי לאפשר לה להיחלץ מהליך פשיטת הרגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למגיב 1 את/ה טועה ומטעה
פיצול הייצור, ההולכה/השנאה הוא החלטה של רשות החשמל ולא של חח"י שמטרתה להביא לתחרות בייצור החשמל. התקציב שיתפנה ישמש לשדרוג רשת ההולכה. בחח"י לא צדיקים גדולים אבל צריך להיות הוגן ולספר את האמת. המצב הכלכלי והחוב של חברת החשמל הם פועל יוצא של ניהול כושל של הבעלים (מדינת ישראל - החוב נוצר מקניית דלקים יקרים לאחר פיצוץ צינור הגז המצרי ומכירת חשמל בזול, דבר אשר יצר וגרר הפסדים עצומים) ומדיניות שמטרתה היא להיא להפרטת הייצור, אותה שיטה עבדה עם מכירת מפעלי ים המלח ובזק שנמכרו בפרוטות.
יוסי  |  10.08.19
1.
מעניין? תשאל מה חברת החשמל עושה לתשתיות המתח הגבוהה והנמוך > כלום
כן, למרות שחלק מתשלום החודשי שלך ושלי צריך להיות עבור תשתיות החשמל (שדרוג ותחזוקה), בפועל מושקע מעט מאד. בחח"י יש אנשים חכמים, שהבינו שהפיצול ייצור <>הולכה יביא עולם חדש. את הייצור עם תחנות הפחם ימכרו. אבל התשתית תישאר שלהם ואז יוכלו לגבות שוב כסף על הקמה ותחזוקה של אותה תשתית . בינתיים, תמיד אפשר להשקיע את הכסף במשכורות ותנאים
מתח גבוהה  |  10.08.19