אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכבת ישראל: קרובים לשיקום של תשתיות התקשורת שנחבלו צילום: דוברות רכבת ישראל

רכבת ישראל: קרובים לשיקום של תשתיות התקשורת שנחבלו

במהלך הלילה התגלה נזק כבד בכבלי התקשורת סמוך לעיר לוד; הדבר משבש את המערכת האחראית לניתוב תנועת הרכבות ומונעת התנגשויות. ברכבת נמסר כי תנועת הרכבות צפויה להתחדש כסדרה, אך שייתכנו שיבושים קלים באזור לוד

10.08.2019, 20:43 | ליאור גוטמן

רכבת ישראל הודיעה הערב (שבת) לאחר הערכת מצב שקיימה הערב שבחברה קרובים להשלמת שיקום תשתיות התקשורת של מערכת האיתות הרכבתית, שנפגעו בשל חבלה מכוונת. "תנועת הרכבות צפויה להתחדש הערב כסדרה, אך ייתכנו עיכובים קלים באיזור לוד. ברכבת מסייעים לחקירת המשטרה שנפתחה, בתקווה לאתר את האחראים למעשה", נמסר.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר היום (שבת) הודיעה רכבת ישראל שבמהלך הלילה נגרם נזק כבד למערכת האיתות הרכבתית כתוצאה מחבלה. מדובר במערכת שמנתבת את תנועת הרכבות ושומרת על בטיחות הנסיעה עד לרמה של מניעת התנגשות. לפי ההודעה שנמסרה מוקדם יותר היום, מדובר ב"פריצה וחבלה מכוונת במאות מטרים של כבלי תקשורת", שנרשמה בסמוך לעיר לוד. בשלב זה לא ידוע מה מקור החבלה או מה הסיבה לה.

החבלה בכבלים, צילום: דוברות רכבת ישראל החבלה בכבלים | צילום: דוברות רכבת ישראל החבלה בכבלים, צילום: דוברות רכבת ישראל

 , צילום: דוברות רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל  , צילום: דוברות רכבת ישראל

בחברה טענו מוקדם יותר שעם קבלת החיווי על תקלה במערכות הגיעו למקום סיירי הביטחון וצוותים נוספים לרבות כוחות משטרה וזיהוי פלילי, שהחלו בחקירת האירוע. "ברכבת מבצעים הערכות מצב שוטפות ופועלים כמיטב יכולתם על מנת לתקן את הנזק, ולחדש את תנועת הרכבות כסדרה עם חידוש השירות", מסרו שם, וסייגו ש"בשלב זה קיים חשש לשיבושים בתנועת הרכבות הנוסעות דרומית ללוד", במספר קווים - לרבות קו באר שבע-ת"א-נהריה (דרך קריית גת), קו בית שמש-תל אביב, ובקו הפרברי אשקלון/רחובות-בנימינה. בערב, כאמור, מסרה החברה על התקדמות בשיקום התשתית.

במידה שאנשי החברה לא יצליחו להתגבר על המגבלות עד מחר בבוקר, עלולים להירשם שיבושי נסיעות חמורים בהרבה מאשר אלו שאולי יירשמו היום, כולל קושי רב להחזיר אלפי חיילים שיצאו לחופשת שבת לבסיסי צה"ל.

"אנו ממליצים לנוסעינו להתעדכן בערוצי המדיה של הרכבת - פייסבוק ואתר האינטרנט - וכן להישמע לכריזה בתחנות וברכבות", נמסר מהרכבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות