אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינמוד גייסה 70 מיליון דולר בנאסד"ק לפי הרף הנמוך בשווי ההנפקה המבוקש צילום: ערן יופי כהן

אינמוד גייסה 70 מיליון דולר בנאסד"ק לפי הרף הנמוך בשווי ההנפקה המבוקש

השוק בארה"ב לא התרגש מהתוצאות הכספיות החיוביות שמציגה חברת האסתטיקה הרפואית בשליטת משה מזרחי, והיא נאלצה להסתפק בגיוס לפי שווי של 378 מיליון דולר לפני הכסף

10.08.2019, 22:00 | גולן חזני

אינמוד גייסה 70 מיליון דולר בהנפקה ראשונית של מניותיה בנאסד"ק. מדובר בחברת האסתטיקה הרפואית הישראלית הרביעית בשווקים הזרים, אחרי לומניס וסינרון - שנרכשו בינתיים בידי קרנות השקעה ונמחקו מהמסחר - ואלמה לייזרס הנסחרת בהונג קונג.

קראו עוד בכלכליסט

אינמוד גייסה את הסכום בקצה הנמוך של השווי המבוקש, שנע בין 14 ל־16 מיליון דולר. השווי שבו גייסה, בסופו של דבר, הוא 378 מיליון דולר לפני הכסף, כשהרף העליון עמד על 432 מיליון דולר בגיוס של 80 מיליון דולר. מניית החברה, שירדה ביומה הראשון, עלתה ב־3.3% ביומה השני במסחר.

בנק ברקליס הוביל את הגיוס באחת ההנפקות האחרונות של המנכ"ל היוצא בארץ, לן רוזן, שעובר לנהל את פעילות בנק אברקור בישראל.

מנכ"ל, יו"ר ומייסד אינמוד משה מזרחי, צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל, יו"ר ומייסד אינמוד משה מזרחי | צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל, יו"ר ומייסד אינמוד משה מזרחי, צילום: ערן יופי כהן

משה מזרחי, מבכירי סינרון בעבר וממקימי לומניס, הקים את אינמוד - שנקראה בתחילת דרכה ב־2008 Invasix - והוביל אותה להנפקה. החברה, שמפתחת ומוכרת מערכות מבוססות גלי רדיו למגוון טיפולים אסתטיים, מציגה שיעור רווח גולמי חריג של 86% מתוך ההכנסות, וכתוצאה מכך גם מרווחיות תפעולית ותזרים חיובי מפעילות. מזרחי הקים גם את הום סקינוביישנס (Home Skonovations), שניסתה להנפיק שלוש פעמים, בפעם האחרונה השנה, ונסוגה.

ב־2018 הכפילה אינמוד את המכירות ל־100 מיליון דולר לעומת 2017, עם שולי רווח גולמי של 86 מיליון דולר, שנובעים ממכירה ישירה של מוצריה לרופאים בארה"ב. הרווח הנקי ב־2018 כולה עמד על 22.4 מיליון דולר לעומת 8.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

ברבעון הראשון של 2019 רשמה החברה רווח תפעולי של 9.9 מיליון דולר על הכנסות של 30 מיליון דולר, וברבעון השני היא צופה רווח תפעולי של 15.5 מיליון דולר. רווח תפעולי זה ישקף הכפלה לעומת הרבעון המקביל ב־2018. אינמוד סיימה את הרבעון הראשון השנה עם רווח נקי של 10.1 מיליון דולר, עלייה משמעותית של 60% מול 6.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. סעיף ההוצאה העיקרי שלה הוא שיווק ומכירות. בסוף הרבעון הראשון השנה היו בקופת החברה 82.8 מיליון דולר לעומת 64.1 מיליון דולר בסוף המחצית הראשונה של 2018, והעלייה ביתרת המזומנים מיוחסת לשיפור בפעילות.

מזרחי, המשמש כמנכ"ל ויו"ר אינמוד, הקים אותה עם שני בכירים נוספים שפרשו מסינרון, סמנכ"ל הכספים יאיר מלכה וסמנכ"ל הטכנולוגיות מיכאל קריינדל. לפני שדולל בהנפקה החזיק מזרחי ב־20.6% ממניות אינמוד וקריינדל ב־17.6%. באינמוד מושקעות שתי קרנות שמתמחות בתחומי הרפואה: Israel Healthcare של הדר רון, שמחזיקה ב־15.8% מהמניות, ו־SPA Medica עם 15.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות