אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
‪בעקבות השתלת הנשק: "קודה תקשורת" מגבשת קוד אתי צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי

‪בעקבות השתלת הנשק: "קודה תקשורת" מגבשת קוד אתי

שכרה את שירותיו של ד"ר יובל קרניאל, מומחה בתחום האתיקה, לגבש קוד אתי בהפקותיה; "קודה תקשורת": "לקחנו אחריות על התקלות הנקודתיות, נשתפר להמשך ולא נשלים עם פיטורי מאות אנשים שאין להם קשר לתקלה"

11.08.2019, 11:12 | אביאור אבו

חברת ההפקות "קודה תקשורת" מפיקה לקחים ומודיעה היום (א') כי היא שכרה את שירותיו של ד"ר יובל קרניאל, מומחה בתחום האתיקה, לגבש קוד אתי בהפקותיה. זאת לאחר שמועצת תאגיד השידור הציבורי הודיעה ביום חמישי האחרון כי היא מפסיקה לאלתר כל שיתוף פעולה עם החברה, בעקבות תקרית השתלת הנשק על ידי המשטרה וההפקה כחלק מצילומים לסדרה 'מחוז ירושלים' המשודרת בכאן 11.

"לקחנו אחריות על התקלות הנקודתיות, נשתפר להמשך ולא נשלים עם פיטורי מאות אנשים שאין להם קשר לתקלה", מסרו בקודה תקשורת. "חשבנו שהעובדה שהחוק מחייב אותנו להסוות באופן מוחלט את זהות החשודים והבתים שלהם מאפשרת לנו לנתק בינם לבין הסיפור. זה בוודאי נכון מבחינה משפטית, אבל ברמה האישית והאנושית ברור לנו שטעינו. הם בני אדם שאנו מבקשים מהם סליחה ומחילה מקרב לב".

ד"ר יובל קרניאל , צילום: עדי כהן צדק ד"ר יובל קרניאל | צילום: עדי כהן צדק ד"ר יובל קרניאל , צילום: עדי כהן צדק

מציאת נשק בביתו של סלימאן מתוך סדרה "מחוז ירושלים", צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי מציאת נשק בביתו של סלימאן מתוך סדרה "מחוז ירושלים" | צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי מציאת נשק בביתו של סלימאן מתוך סדרה "מחוז ירושלים", צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי

"יחד עם זאת", אומרים בקודה תקשורת "יש לציין, שרוב מוחלט של התיעוד בסדרה הוא אותנטי לחלוטין ומתאר במדויק את שגרת חייהם של שוטרי ירושלים - שגם במקומות בהם טעינו מהות הסיפור היא אותנטית. ההתראה הייתה אמיתית, הפשיטה היתה אמיתית. אנו לא מקבלים

את הקשר בין טעויות שנעשו בהפקה אחת לבין תליה בכיכר העיר וכריתת מטה לחמם של מאות אנשים. בלי לקיים הליך סדור, בלי בדיקה לעומק של העובדות".

ד"ר קרניאל הוא מהמומחים הבולטים בישראל בתחום האתיקה. בעבר שימש יו"ר ועדת האתיקה של רשות השידור ויו"ר ועדת האתיקה של גל"צ. הוא קבע את הקוד האתי של הזכיינית קשת בתחום תוכניות ראליטי לאחר פרשת הכדורים בתכונית הריאליטי 'האח הגדול'.

קרניאל חבר ב"נבחרת הדירקטורים" של רשות החברות הממשלתיות. בשנות ה-90 היה היועץ המשפטי הראשון וסמנכל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות