אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר מהדקת את החגורה: מקפיאה גיוסים לתפקידים טכנולוגיים צילום: איי פי

אובר מהדקת את החגורה: מקפיאה גיוסים לתפקידים טכנולוגיים

ענקית התחבורה השיתופית הפסיקה את גיוסיה לתפקידים טכנולוגיים כגון מהנדסי פיתוח. צעד זה מגיע לאחר שבשבוע שעבר פוטרו כ-400 עובדים ממחלקת השיווק שלה

11.08.2019, 14:44 | שירות כלכליסט
חברת אובר ביטלה ראיונות שתכננה לקיים למועמדים לתפקידים טכנולוגיים, ומחפשי העבודה קיבלו הודעה שהמשרות החדשות מוקפאות לעת עתה. החברה הסבירה במייל שנשלח למועמדים שהיא מפסיקה את גיוסי העובדים החדשים לצוותי ההנדסה והפיתוח בארה"ב ובקנדה, כך על פי מספר אנשים שקיבלו את ההודעה. עוד הוסבר באימייל ששלחה החברה ש"היו כמה שינויים" ושהמשרה "נמצאת בהשהיה."

קראו עוד בכלכליסט

הקפאת גיוס העובדים החדשים מגיעה אחרי ש-400 עובדים פוטרו ממחלקת השיווק בשבוע שעבר, מה שהעלה חששות בכל שדרת עובדי החברה. בפגישה שנערכה לאחרונה בהשתתפות נציגי כל המחלקות, כמו כן הועלתה השאלה לגבי פיטורים במחלקת ההנדסה, אך מנהלי החברה לא ציינו לוח זמנים למהלך כזה. מספר המשרות בתחומי התוכנה וההנדסה באובר הגיעו לשיא במרץ, על פי מידע של אתר Thinknum.

אובר מפסיקה לגייס עובדים , צילום: בלומברג אובר מפסיקה לגייס עובדים | צילום: בלומברג אובר מפסיקה לגייס עובדים , צילום: בלומברג

הצעד הזה מדגיש את האתגרים בפניהם עומדת אובר הנאבקת להוכיח את עצמה ולהגיע לרווחיות בוול סטריט, מאז הונפקה במאי. החברה שלה 10 מיליון משתמשים חודשיים, דיווחה על הפסדים של כ-5.23 מיליארד דולר ברבעון השני, מתוכם ייחסה הפסד של 3.9 מיליארד דולר לפיצוי מבוסס מניות שחילקה בעקבות הבשלת מניות מוגבלות במהלך הנפקתה. בד בבד ירדה צמיחת הרווח של החברה ב-14%. מניות אובר ירדו ב-6.4% ביום שישי, אל מתחת למחיר ההנפקה שלהן שעמד על 45$ למניה.

בשיחת ועידה שערך עם אנליסטים, חזר מנכ"ל החברה דארה קוסרשאהי על בטחונו בעסקיה של החברה. "אני חושב שאני וצוותי מוכנים היטב, ושיש לנו עדיין דרך ארוכה במסע המדהים שלנו," כך קוסרשאהי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות