אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם זו האישה שתשנה את פני הבנקאות בבריטניה? צילום: RBS, Bloomberg

האם זו האישה שתשנה את פני הבנקאות בבריטניה?

כלי תקשורת בבריטניה מדווחים שרויאל בנק אוף סקוטלנד ימנה בקרוב את אליסון רוז בת ה-49 - תומכת נלהבת בקידום נשים יזמיות - לתפקיד המנכ"לית. אם מינויה ייצא אל הפועל, היא תהיה האישה הראשונה שמנהלת את אחד מארבעת הבנקים הגדולים במדינה

11.08.2019, 17:38 | שירות כלכליסט

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) עומד למנות למנכ"ליתו הראשונה את אליסון רוז, שתחליף בתפקיד את רוס מקאיוון, כך על פי דיווחים בתקשורת בבריטניה. רוז, שמנהלת כיום את הזרוע המסחרית של RBS, נחשבת למועמדת המועדפת, אך יושב ראש הבנק האוורד דייוויס אמר שהבנק ישקול גם מועמדים חיצוניים לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי יהפוך את רוז לאשה הראשונה שמנהלת את אחד מארבעת הבנקים הגדולים בבריטניה. רשת סקיי דיווחה שרגולטורי בנקאות בוחנים כעת את החלטת הבנק למנותה. ההכרזה הרשמית על מינויה לעמוד בראש בנק ההלוואות הציבורי עשויה להגיע עוד השבוע. הממשלה עדיין מחזיקה במניות הרוב (62.4%) של הבנק, וזאת בעקבות חבילת הצלה של 46 מיליארד פאונד שהעניקה לו במהלך המשבר הכלכלי של 2008.

רוז בת ה-49 היא בעלת ותק של 25 שנים ב-RBS, רובן בתפקידים שנים בבנק ההשקעות שלו. היא מונתה לסמנכ"לית Natwest Holdings של RBS, בדצמבר, והיא משמשת כיום גם כמנכ"לית הבנקאות המסחרית והפרטית שלו בכל ענייני הקבוצה. היא חברת הוועדה המבצעת של RBS, מפקחת על יותר מ-12 אלף עובדים של הבנק, ואחראית על מותגים כמו הבנק הפרטי Coutts וחברת המימון Lombard. בעבר הייתה מועמדת לפרס "האשה המשפיעה ביותר בתחום בנקאות ההשקעות" של הפייננשל ניוז, ונכללה ברשימת Women in FinTech Powerlist ב-2018.

אליסון רוז על רקע סניף של RBS, צילום: RBS, Bloomberg אליסון רוז על רקע סניף של RBS | צילום: RBS, Bloomberg אליסון רוז על רקע סניף של RBS, צילום: RBS, Bloomberg

רוז ידועה כ"תומכת נלהבת של גיוון אנושי" והיא אחראית על רשתות העובדים של הבנק. היא עמדה בעבר גם בראש ועדה מטעם משרד האוצר הבריטי לגבי החסמים העומדים בפני נשים יזמיות.

רוז הופיעה בדאונינג 10 ביולי כדי להשיק את "קוד ההשקעה בנשים" - מחויבות לתמוך בקידום נשים יזמיות על ידי שיפור גישתן למשאבים וכסף מזומן על ידי מגזר השירותים הפיננסיים. בנוסף, היא עומדת בראש תוכנית האצת היזמות של נטווסט, יוזמה שתומכת בחברות סטארט-אפ ברחבי בריטניה.

"המנכ"לית הבאה שלנו תאושר במועד המתאים, ברגע שהמינוי יבוצע", כך נמסר מ-RBS. קודמה של רוז, מקאיוון הניו זילנדי - שהרוויח 3.6 מיליון פאונד בשנה שעברה - עתיד לעבור לתפקיד חדש בבנק הלאומי של אוסטרליה. מניות הבנק ירדו ב-1.4% ביום שישי, ונסגרו על 204.6 פני, מה שנותן לבנק שווי שוק של יותר מ-25 מיליארד פאונד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות