אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילן נכנסת לפעילות בארה"ב: מנהלת מגעים לרכישת חברה ב-25 עד 30 מיליון דולר צילום: רז רוגובסקי

חילן נכנסת לפעילות בארה"ב: מנהלת מגעים לרכישת חברה ב-25 עד 30 מיליון דולר

בעל השליטה אבי באום: "החברה פועלת ליצירת מנועי צמיחה מחוץ לגבולות המשק המקומי"; חילן סיימה את הרבעון השני עם טיפוס של 15% ברווח התפעולי ל-40 מיליון שקל, הרווח הנקי עלה ב-16% ל-29 מיליון שקל

12.08.2019, 12:42 | גולן חזני

חברת טכנולוגיית המידע (IT) חילןנכנסת לפעילות בארה"ב. החברה שבשליטת היו"ר אבי באום הודיעה הבוקר (ב') במסגרת פרסום הדו"חות על מגעים שהיא מנהלת לרכישת חברה אמריקאית שעיקר עיסוקה בתחום השכר ומשאבי האנוש, בסכום המוערך ב-30-25 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

באום אמר בהקשר זה כי "היקף העסקה משקף את רצוננו להיכנס באופן מדורג לארה"ב כאשר זוהי אבן דרך משמעותית ראשונה, במתווה שבו הקבוצה פועלת ליצירת מנועי צמיחה מחוץ לגבולות המשק המקומי. קבוצת חילן פועלת בתחום השכר שנים רבות וצברה ידע וניסיון רב בתחום זה ואנו סבורים שיש ביכולותינו למנף אותו גם בשווקים נוספים בעלי מאפייני פעילות דומים". עד היום היתה חילן פעילה בשוק המקומי בלבד - נס ישראל אותה רכשה חילן לפני שלוש שנים מחזיקה בפעילות קטנה ולא מהותית בארה"ב.

חילן מסכמת את הרבעון השני עם עלייה של 7.3% בהכנסות, שהסתכמו ב-387.6 מיליון שקל - הצמיחה מיוחסת לאיחוד לראשונה של חברת ITWAY שאותה רכשה חילן בסוף 2018 תמורת 59 מיליון שקל, וכן לשיפור במרבית מיגזרי הפעילות שלה. החברה הציגה ברבעון תזרים מזומנים של 66.8 מיליון שקל והונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד בסוף הרבעון השני על 356 מיליון שקל.

הרווח התפעולי הרבעוני טיפס ב-14.6% בהשוואה לרבעון המקביל ועמד על 40.3 מיליון שקל (10.4% מההכנסות). יישום לראשונה של תקן IFRS16 הקפיץ את ה-EBITDA ב-46% ל-58.6 מיליון שקל (15.1% מההכנסות). בשורה התחתונה הציגה חילן רווח נקי רבעוני של 28.8 מיליון שקל, לעומת 24.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 16.3%.  

היו"ר ובעל השליטה בחילן, אבי באום , צילום: רז רוגובסקי היו"ר ובעל השליטה בחילן, אבי באום | צילום: רז רוגובסקי היו"ר ובעל השליטה בחילן, אבי באום , צילום: רז רוגובסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות