אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית חדש, הוצאות גדולות: ירידה של 10% ברווחי MAX ברבעון השני צילום: בני גמזו לטובה

בית חדש, הוצאות גדולות: ירידה של 10% ברווחי MAX ברבעון השני

חברת כרטיסי האשראי - בשמה הקודם לאומי קארד - רשמה ברבעון רווח נקי של 47 מיליון שקל; הוצאות התפעול צמחו ב-6% ל-269 מיליון שקל; סכום ה'גיהוצים' בכרטיסים עלה ב-6% ל-21.2 מיליארד שקל

12.08.2019, 10:21 | חזי שטרנליכט

בית חדש, הוצאות גדולות - ולאומי קארד שהפכה ל-MAX מציגה בהתאם ירידה ברווח בסיכום הרבעון השני של 2019. הסכם התפעול החדש שעליו חתמה חברת כרטיסי האשראי MAX - לאחר השלמת המכירה לקרן ורבורג פינקוס בסוף יולי אשתקד - הרחיב ב-6% את הוצאות התפעול של החברה, לסכום של 269 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

העלייה בהוצאות התפעול וההוצאה הנרחבת על בניית המותג החדש והשקת מועדונים חדשים היו בין הגורמים העיקריים לשחיקה ברווחי החברה: MAZ רשמה ברבעון השני רווח נקי של 47 מיליון שקל, מול 52 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 9.6%.

 

הביקוש לכרטיסי האשראי במשק לא נחלש, אלא להיפך. מחזור ההנפקה של החברה (כלומר סכום הגיהוצים בכרטיסים) צמח ברבעון השני ב-6% ל-21.2 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 3.4% שנרשמה ברבעון הראשון (בהשוואה לרבעונים המקבילים).

כמות כרטיסי האשראי בסוף יוני גדלה ב-2% ל-2.6 מיליון כרטיסים ביחס לסוף המחצית המקבילה אשתקד. כמות הכרטיסים החוץ בנקאיים עלתה ב-8.3%. ההכנסות הרבעוניות צמחו ב-2% והסתכמו ב-333 מיליון שקל - על אף הירידה בעמלה הצולבת בתחילת שנת 2019 והתייקרות משמעותית בעלויות המימון.

 

מנכ"ל MAX, רון פאינרו ציין כי בחברה "עדים להתעניינות רבה מצד חברות הטכנולוגיה הגלובליות, שגם הן כמונו - מעוניינות להכניס שירותי תשלום חדשים לישראל שיעבדו באופן מאובטח על פלטפורמת EMV. אני בטוח שרק מעבר מלא לתשתית EMV מתקדמת יקפיץ את המשק הישראלי בכמה רמות קדימה".

מנכ"ל MAX רון פאינרו
מנכ"ל MAX רון פאינרו צילום: בני גמזו לטובה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות