אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיניים גדולות: סמסונג מפתחת מצלמת 108 מגה-פיקסל למובייל צילום: Samsung

עיניים גדולות: סמסונג מפתחת מצלמת 108 מגה-פיקסל למובייל

הפיתוח מתבצע ביחד עם שיאומי; המצלמה תצלם בפועל תמונות ברזולוציית 27 מגה-פיקסל "בלבד", אך עם עושר רב בפרטים וביצועים טובים בחושך. ואולם, המצלמה המתקדמת תחייב מכשירים חזקים מבעבר

12.08.2019, 12:56 | שירות כלכליסט
סמסונג סופרת פיקסלים: הענקית הקוריאנית מפתחת מצלמת מובייל חדשה, בליבה חיישן ברגישות 108 מגה-פיקסל - 12,032 על 9,024 פיקסלים. הפיתוח מתבצע בשיתוף שיאומי הסינית, שתהיה מהראשונות להשתמש במצלמה האמורה.

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג מנסה להתחזק כיצרנית רכיבים, בידיעה ששוק הטלפונים קשוח ובעייתי ובעל פוטנציאל צמיחה מוגבל. לעומת זאת, כיצרנית מסכים, רכיבי זיכרון וחיישנים שונים תוכל לעשות כסף דרך מתחרותיה בתחום המכשירים - בראשן אפל, שקונה ממנה את מסכי האייפון.

חיישן התמונה של סמסונג, צילום: Samsung חיישן התמונה של סמסונג | צילום: Samsung חיישן התמונה של סמסונג, צילום: Samsung

בפועל, יבוצע צילום ברזולוציה של 27 מגה פיקסל. המצלמה לא תפיק תמונות של 108 מגה-פיקסל שכן המשתמש הסביר כלל לא יזדקק לכך; רזולוציה כזו מתאימה להדפסת לוחות מודעות עצומים, ומסכי טלפונים ומחשבים כלל לא יכולים להציג אותה. סמסונג מבצעת שילוב של קבוצות פיקסלים, כדי לאפשר לכל אחת לקבל יותר אור ולהציג אלמנטים בתמונה באופן ברור ומדויק יותר.

למשל, לקבל יותר אור מהסביבה בצילום לילה, ולהפיק פריים מואר ביותר, או לאפשר למשתמש להיכנס בזום לתמונה שצילם ולשמור על איכות גבוהה, ואז לחתוך את הפריים לתמונה חדשה. כמו כן, יאפשר החיישן שורה של יכולות וידאו מתקדמות ואפקטים כהילוך איטי, טיים לאפס ואחרים יוצגו באיכות טובה מאי פעם.  

ואולם, צפוי להיות למצלמה שכזו אימפקט על כל מכשיר שיפעיל אותה. כל תמונה תגיע עם יותר מידע ויזואלי, כך שיהיה צורך בדחיסה של הקובץ ובעיבוד נרחב של הפריים - ובהתאם, צורך במשאבי מעבד גדולים מבעבר. כדי לאפשר צילום מהיר ללא השתהויות בין הלחיצה על הכפתור והצגת התמונה, יצטרכו שיאומי וסמסונג לבנות מכשיר חזק בהתאם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות