אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת המטבעות הדיגיטליים קולו רוכשת את כל המטבעות שהנפיקה

פרסום ראשון

חברת המטבעות הדיגיטליים קולו רוכשת את כל המטבעות שהנפיקה

החברה הודיעה על רכישה חוזרת של כל מטבעות CLN שהנפיקה בפברואר 2018, במהלך גיוס של 20 מיליון דולר - ההחלטה אינה נוגעת למטבעות TLV Coin: "הפלטפורמה מציבה עבורה אתגרים טכניים ורגולטוריים וקבוצת קולו החליטה לשנות את פעילותה בהתאם

12.08.2019, 13:49 | הגר רבט

חברת המטבעות הדיגיטליים קולו (Colu) מודיעה היום (ב') על רכישה חוזרת של כל מטבעות הקריפטו שהוציאה בהנפקה שלה לפני כשנה וחצי. מדובר במטבע CLN שהנפקתו גייסה עבור החברה כ-20 מיליון דולר, כך לפי דיווח שלה מפברואר 2018.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שנשלחה מטעם החברה נכתב כי קולו מבצעת את הרכישה מתוך תחושת אחריות למשקיעים ב-ICO ולמי שמחזיק במטבע שלה כעת: "בחודשים האחרונים קבוצת קולו חוותה צמיחה משמעותית בעבודה שלה מול רשויות עירוניות ברחבי העולם ובה היא מעוניינת להתמקד. אולם פלטפורמת CLN שהיא מפתחת תחת Colu DLT (חברה בת של קולו הרשומה בגיברלטר, ה"ר) מציבה עבורה אתגרים טכנים ורגולטורים וקבוצת קולו החליטה לשנות את הפעילות שלה בהתאם".

עמוס מאירי, מייסד משותף של החברה והיו"ר שלה מסר: "תמיד פעלנו להעשיר את הקהילות ולסייע לערים לגדול באמצעות כלים יצירתיים והחזון הזה לא השתנה. כטכנולוגיה שאמורה לשקף אמון בין אנשים, אנו מאמינים שבלוקצ'יין יעזור לעשות זאת בעתיד ולכן הנפקנו את ה-CLN והשקענו בפיתוח הפלטפורמה שחזינו שתתמוך ברשת מקומית של מטבעות קריפטו. אולם בשלב זה, היעדר הנחיות רגולטוריות ברורות במקומות בהם קולו מבקשת לפעול, הופך את השימוש במטבעות קריפטו למחסום לעבודה מול רשויות ושותפים אחרים, מה שהפך לפוקוס העיקרי שלנו. קולו פיתחה ומפעילה ארנקים שאינם מיועדים לקריפטו וכוללים מערכת תגמולים בתוך האפליקציה. מערכת זו, המרוכזת סביב מטבעות עירוניים, מסייעת להשיג מטרות כלכליות, חברתיות וסביבתיות עבור הערים".

הרכישה החוזרת של המטבעות לא תשפיע בשלב זה על השימוש במטבעות מקומיים כגון TLV Coin שזכה לפופולריות בקרב תושבי תל אביב.

"אני מאמין שיש לנו אחריות אתית כלפי השותפים שלנו, ולכן החלטנו להציע להם לרכוש את מטבעות ה-CLN בתנאים מועדפים יחסית לשוויים הנוכחי בשוק", הוסיף מאירי. יש לציין בהקשר זה כי ערכם של מטבעות ה-CLN של החברה צנח בשיעור משמעותי מאז ההנפקה והוא נסחר היום לפי מרקט קאפ של 1.4 מיליון דולר לעומת 4.7 מיליון כשיצא לבורסות ביוני 2018. בין יתר המשקיעים בהנפקה היתה קבוצת אי.די.בי שהשקיעה בקולו כ-14 מיליון דולר, חלקם תמורת מניות וכמחצית ברכישת המטבע.

מהחברה נמסר כי Colu DLT כבר קיבלה תמיכה להחלטה מכל המחזיקים העיקריים במטבע בזמן המכירה המוקדמת שהייתה אחראית ל-17 מיליון דולר. קולו תרכז כמות של כ-54 מיליון מטבעות והיא תשלם עליהם באית'ריום. לאחר הרכישה,  החברה תבטל את המטבעות ותהפוך אותם לחסרי ערך. התהליך יתחיל באוקטובר וייעשה באמצעות אתר שיוקם במיוחד לשם כך. תושבים של מדינות שנאסר עליהם לקחת חלק בהנפקה הראשונית לא יוכלו להשתתף גם בהליך המכירה החוזרת.

"כלכליסט" פנה לקולו לתגובה נוספת, וזו טרם התקבלה במערכת במועד הפרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הם הבינו את מה שבסוף כולם יבינו
כל מה שאפשר לעשות עם בלוקצ'יין אפשר לעשות באותה המידה או יותר טוב בלי. רצו לעשות אפליקציית תשלומים ותגמולים עירוניים וקפצו על עגלת הקריפו כשזה היה הייפ אבל מהר מאוד התחכמו ועשו פיבוט למודל סטנדרטי יותר. כמו שנאמר בעבר, אם כל ההגדרה של החברה שלך היא בחירת מסד הנתונים שלך (וזה כל מה שבלוקציין מהווה) אז אין לחברה עתיד. לפחות הם לא גנבו את הכסף כמו רוב ה-ICO
חלם על בלוקצ'יין  |  12.08.19
לכל התגובות