אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיכיון פרארי (שוב) מחליף ידיים בהפסד ניכר

זיכיון פרארי (שוב) מחליף ידיים בהפסד ניכר

יבואנית שברולט UMI מוכרת את חלקה (75%) באוטו איטליה לסוכנות מכוניות לים התיכון, יבואנית פיאט - ללא תמורה. UMI תשוחרר מחובה להלוואות שניתנו לאוטו איטליה, ותרשום הפסד של 2.5 מיליון שקל על השקעתה בחברה. סמל"ת תהיה היבואנית הבלעדית של המותגים בישראל

13.08.2019, 10:56 | תומר הדר

יבואנית שברולט UMI, שהחזיקה עד כה ב-75% בחברת אוטו איטליה, יבואנית פרארי ומזראטי, מוכרת את חלקה בזיכיון לסוכנות מכוניות לים התיכון, יבואנית פיאט, שתהיה מעתה היבואנית הבלעדית של שני מותגי היוקרה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי לא הפעם הראשונה בשנים האחרונות שזיכיון השיווק של שני המותגים היוקרתיים או חלק ממנו מחליף ידיים: איש העסקים זוהר אלון, שהביא את המותגים לישראל, מכר ב-2013 100% מזיכיון היבוא לקרדן רכב. שנה ושלושה חודשים לאחר מכן, בספטמבר 2014, רכשה סמל"ת רבע מהמניות מקרדן, ובמאי 2016 מכרה קרדן את מניותיה ב-UMI למשפחת עיני. 

פרטי העסקה חושפים את מצבה העגום של יבואנית פרארי בישראל. על פי דיווחי UMI, העסקה תבוצע ללא תמורה ו-UMI תשוחרר מחובה להלוואות שניתנו לאוטו איטליה. UMI תרשום הפסד של 2.5 מיליון שקל בדוחות הרבעוניים הקרובים.

פרארי פרארי פרארי

לפי נתוני איגוד יבואני הרכב הישראלי, במהלך מחצית השנה הראשונה נמכרו 30 מכוניות מזראטי בלבד לעומת 53 מכוניות מזראטי בתקופה המקבילה אשתקד, ושבע מכוניות פרארי לעומת ארבע בתקופה המקבילה אשתקד.

באוגוסט אשתקד רכש איש העסקים חיים דנון מחצית ממניות UMI. מאז בוצעו בחברה מספר מהלכי ארגון מחדש ושיווק מחודשים. לפי הערכות בענף הרכב, ההחלטה הסופית למכור את זיכיון השיווק של מזראטי ופרארי נובעת בין היתר מהחלטה שהתקבלה לאחר רכישת המניות על ידי דנון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות