אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק נסוגה מרכישת Houseparty מחשש לזעם רגולטורי צילום: itunes

פייסבוק נסוגה מרכישת Houseparty מחשש לזעם רגולטורי

החברה הישראלית-אמריקאית מפעילה פלטפורמת וידאו לשימוש קבוצתי במשחקים במדיה חברתית; לפי הניו יורק טיימס, בסוף השנה שעברה הקפיאה פייסבוק מו"מ לרכישתה, מחשש לביקורת רגולטורית על התחזקות שתפגע בתחרות ההוגנת. האוספארטי נרכשה לבסוף בידי מפתחת פורטנייט

13.08.2019, 12:45 | הגר רבט

פייסבוק נסוגה מרכישת Houseparty האמריקאית-ישראלית מחשש לזעם רגולטורי, כך לפי דיווח של הניו יורק טיימס מאמש.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף השנה שעברה עצרה פייסבוק מגעים לרכישת האוספארטי, שמפתחת פלטפורמת וידאו לשימוש קבוצתי במשחקים ברשתות חברתיות. הסיבה לכך הייתה חשש לעורר ביקרות על פגיעה בתחרות מצידה.

אפליקציית האוספארטי, צילום: itunes אפליקציית האוספארטי | צילום: itunes אפליקציית האוספארטי, צילום: itunes

האוספארטי נרכשה ביוני האחרון על ידי ענקית המשחקים אפיק גיימס, שמפתחת את הכותר הפופולרי פורטנייט, בעסקה שפרטיה לא נמסרו. האוספארטי, שבין מייסדיה בן רובין, היא גלגול נוסף של חברת מירקט שזכתה להצלחה התחילת דרכה, וכמוהה החלה כהבטחה גדולה שלא התממשה. החברה סגרה בשלב מסוים את מרכז הפיתוח שלה בישראל והמשיכה לפעול בקליפורניה בלבד.

המוצר של האוספארטי זכה לפופולריות בקרוב צעירים עד גיל 24, ופייסבוק, שמתקשה למשוך אליה קהל צעיר, נכנסה למו״מ מתקדם על רכישת החברה. אולם בדצמבר האחרון, לאחר שבועות של מגעים, עצרה מחלקת הפיתוח העסקי שלה את הדיונים. לבכירים בהאוס פארטי נאמר שעסקה תמשוך תשומת לב וביקורת מצד הממשל.

הדיווח של הטיימס על רכישת האוספארטי הינו חלק ממאמר שעסק בשינויים הצפויים במבנה הארגוני של פייסבוק, וההחלטה שלה לחזק את הקשר למותגי ווטסאפ ואינסטגרם שבבעלותה. זאת, על רקע ביקורת הולכת וגוברת מצד מחוקקים אמריקאים ובמיוחד מצד ועדת ההגבלים העסקיים של בית המחוקקים. חלק מחברי הוועדה חוששים שפייסבוק מנסה להיערך למצב עתידי בו תידרש להתפרק, צעד שהציעה המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, אליזבת וורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שליחת הכסף או מתנות תעשה למטה מחלון אפלקציות ותיראה לעלה בתמונה המתאימה בצורה קולית
בפטנט של פייסבוק ויהיה צ׳ט SMS בנוסף. בנוסף לWhatsApp ומסנג׳רד כאשר שליחת הכסף תעשה בחלון הוידאו בצורה קולית בתמונה המתאימה עם AR בפטנט. ואופס אפל גנבה את זה. חחחח. בAR בפייסטיים וברשת החברתית שלה בMassages+. בAR בתמונה המתאימה שמצלצל. ובפייסטיים לא פייסטיים. ואתה יכול לקנות מתנה לפי מה שאתה מדבר וחשבון האפל קארד בהסכם עם אמאזון ועליבאבא בסין בלי שמישהו יוכל לעגוב אחר השיחה. אףף אחד לא יעקוב רק אלגוריתם בתוך האייפון בנפרד משאר השיחות. קדימה לעבודה. ולאפל יש צ׳י יעיל יותר עם 4 אנשים עד 32 וזה קלאסי יותר מHouseParty הכונפית. חבל פייסבוק.
מנכ״ל פייסבוק ועדיף אפל  |  14.08.19